Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tek Çile İpten Şal Örneği

Batik iplerle örgü şal modelleriyle devam ediyoruz. Sırada tek çile ipten şal örneği yapılışı var. Tabi eğer daha büyük örmek istiyorsanız ip miktarını artırmanız gerekiyor. 400 m uzunluğunda iple örülmüş kolay şal modellerinden. Tığ işi şal modelleri o kadar kolay ki sadece 2 tur tekrarından oluşuyor. Bu şalı örmek için tek yapmamız gereken güzel bir renkte iplik seçmek ve seçtiğimiz ipe uygun tığ kullanmak. Daha sonra örneğin yapılışını inceleyerek tek çile iple şalı örebilirsiniz.

Tek Çile İpten Şal Örneği

Bu bölümde daha önce ördüğümüz örgü şal modellerinden bahsedeceğiz. Çok güzel şallara değindik bugüne kadar. Onlardan biri çiçekli üçgen şal yapılışı. Her renkle örülecek her boyutta örülecek şallardan. Kalın tığ ve ince iplerle de muhteşem güzellikte şallar örebilirsiniz. Tıpkı kalın tığla şal nasıl örülürde olduğu gibi. Daha fazlası için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi tek çile ipten şal örneği detaylarına geçelim.

Tek Çile İpten Şal Nasıl Örülür?

400 m uzunluğunda güzel renkte bir iplik ve 4,5 mm tığ ile örülmüş en güzel şallardan biri. 4 katlı ipliklerden. Pamuklu iplik, merserize iplik kullanabilirsiniz. Şalın ölçüleri 168 cm genişliğinde 63,5 cm derinliğinde. Sihirli halka yaparak şala başlıyor videoda anlatıldığı gibi örüyoruz. İlk olarak şalı tamamladığımızda nasıl göründüğüne bakalım.

Tek Çile İpten Şal Örneği 1

Tek Çile İpten Şal Örneği 4

Tek Çile İpten Şal Örneği 5

Tek Çile İpten Şal Örneği 3

 Son olarak videoya geçiyoruz. Detaylarıyla tek çile ipten şal örneğini öğrenelim.

Kaynak : https://www.anniedesigncrochet.com/crochet-one-skein-lace-shawl/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler