Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kalın Tığla Şal Nasıl Örülür?

İnce ipler ve kalın tığlarla örülmüş harika bir şal hazırladık. Örgüye yeni başlayanlar da çok rahatlıkla şalı örebilir. Kalın tığla şal nasıl örülür detaylarını videodan öğreneceğiz. İpimiz alize angora. Tığımız kalın bir tığ. Daha önce dantel yonca örülüşünden bahsetmiştik. Yine alize ip ve kalın tığ kullanmıştık. Ortaya çok şık tığ işi şal modelleri çıkmıştı. Beğendiğiniz her hangi bir örgü şal modellerini kalın tığlar ve ince iplerle örebilirsiniz. Şişlerle de bu tarz şallar örebilirsiniz. Mesela file üçgen şal yapılışı ince ip ve kalın şişlerle öreceğiniz kolay örgü şal modellerinden. Şimdi çok beğeneceğimiz örmesi de oldukça kolay olan el örgüsü şal modellerinin anlatımını izleyelim.

İnce İp Kalın Tığla Şal Yapılışı

İplik olarak alize angora gold kullanıyoruz. Tiftik karışımlı ipler kullanabilirsiniz. Daha hacimli durması için kalın tığlar kullanıyoruz.  Tığ olarak ise 5 mm tercih ediyoruz.  Şalın boyutları 162 cm uzunluğunda 35 cm genişliğinde. 1 adet ipten  çıkıyor. Uzunluğu daha fazla olsun derseniz 2. bir ipe ihtiyacınız olacak. Zincir sayısını ise 6 ve katları +7 zincir çekerek başlıyoruz.

Kalın Tığla Şal Nasıl Örülür? 2

Kalın Tığla Şal Nasıl Örülür? 3

Kalın Tığla Şal Nasıl Örülür? 4

Kalın Tığla Şal Nasıl Örülür? 5

Kalın Tığla Şal Nasıl Örülür? 1

Kalın Tığla Şal Nasıl Örülür?

Her renk alize iple veya farklı tiftik, yünlü karışımlı iplerle örebilirsiniz. Bu güzel şal için ince ipler ve kalın tığlar seçiyoruz. O halde videoya geçelim istediğimiz ölçülerde öreceğimiz kalın tığla şal nasıl örülür modelini öğrenelim.

Kaynak : https://www.ravelry.com/patterns/library/lacy-treble-shells-scarf

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler