Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Şal Örnekleri Modelleri

Dikdörtgen motifli şal örnekleri modelleri yapılışı hazırladık. Bebek battaniyesinde, bluz modellerinde, yelek modellerinde kullanabilirsiniz. Yapılışı bizden dilediğiniz örgüde kullanmak sizden. Şal modellerinden uzunca bir ara bahsetmemiştik. Güzel bir örnek bulunca bahsetmeden olmaz. Değişik ve yepyeni modeller arıyorsanız adresiniz  mimuu.com. Yeni bir modelin yapılışını daha hazırladık. Modeli sizlere şemalı olarak vereceğiz. Ve şemanın altında sembollerin ne anlama geldiğinden bahsedeceğiz. Kolay bir örnek. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla yapabilirler. Tığ işi örgü modelleri sevenler hemen örmeye başlayacaklar bile. Şallarınız bittiğinde değişik püskül modelleri , kenar oyası modelleri yapabilirsiniz. Bu model için kenar oyası kullanıyoruz. Şeması yazının içinde mevcut. Şallarınızı tıpkı bu modelde olduğu gibi ütülemeden ütülemiş gibi yapabilirsiniz. Nasıl mı şal gerdirme işlemi ile. Örgü gerdirme ve şal gerdirme işlemi yapılışından daha önce ayrıntılı videolu olarak bahsetmiştik. Şimdi motifli şal örnekleri modelleri yapımına geçiyoruz. Hazırlayın ipleri tığları.

Çiçek Motifli Şal Örnekleri ve Yapılışları

Her zaman olduğu gibi motifli şal örnekleri modellerine motiflerin şeması ile başlayalım. Altında ise anlatımına yer vermeye çalışalım. Önce motifin şeması hemen altında ise kenar oyası şemasını bulacaksınız.

Motifli Şal Örnekleri Modelleri 13

Motifli Şal Örnekleri Modelleri 12

Motifte kullanılan semboller daire zinciri , + lar sık iğneyi, uzun çizgiler ise trabzan ( dolgu) temsil ediyor. Şemadan takip ederek şalı kolayca örebilirsiniz. Takıldığınız herhangi bir yer olursa tur belirterek sorabilirsiniz.

Motifli Şal Örnekleri Modelleri 7

Tüm motifleri ekledik gerdirme işlemi yapalım.

Motifli Şal Örnekleri Modelleri 4

Motifli Şal Örnekleri Modelleri 5

Motifli Şal Örnekleri Modelleri 10

Motifli Şal Örnekleri Modelleri 9

Motifli Şal Örnekleri Modelleri 8

Motifli Şal Örnekleri Modelleri 6

Ve şal hazır. Hepimizin ellerine sağlık.

Motifli Şal Örnekleri Modelleri 3

Motifli Şal Örnekleri Modelleri 14

Motifli Şal Örnekleri Modelleri 15

Motifli Şal Örnekleri Modelleri 2

Motifli Şal Örnekleri Modelleri 1

Motifli Şal Örnekleri Modelleri

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/25172.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler