Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Uzun Şal Modelleri

Uzun şal modellerinden kolay ve şık bir örneğin yapılışı var sırada. Tığ işi ile yaptığımız mavi renkli her mevsimde kullanabileceğiniz bir şal. Şal modellerini çok kullandığımız için bizde yeni örneklerin anlatımlarını hazırlamaya devam ediyoruz. Örgüye yeni başlayanların da kolaylıkla örebileceği bir şal hazırladık. Papatya şal yapılışı yeni ve güzel  bir örnek. Bebek yeleklerinde de çok şık duracak bir örnek. Gardenya şal yapılışı da tığ ile ördüğümüz çok güzel bir örnek. Birazdan paylaşacağımız model gibi. Uzun şal modelleri için beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Dilerseniz şimdi şalın yapılışına geçelim. İyi seyirler.

Örgü Şal Yapımı Anlatımlı

Dikdörtgen şal modelleri olarak hazırladığımız bir örnek. Modelin şemasını hazırladık. Şemadan takip ederek örebilirsiniz. Veya pdf dosyası mevcut. Bu dosyada da ayrıntılı bir şekilde yapılışı mevcut. Oradan da takip edebilirsiniz. Kolay bir proje. Modele 114 zincir çekerek başlanmış. Sizde bu ölçülerde zincir çekerek başlayabilirsiniz. 4 turun tekrarından oluşan bir şal. Hemen sizlere şemayı vermek istiyorum.

Uzun Şal Modelleri 5

Hemen altta da pdf dosyasını bulacaksınız.

uzun şal modelleri pdf

Şemadan bahsedecek olursak uzun çizgiler trabzan, noktalar ise zincir anlamına geliyor. Pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Ve ipinize uygun tığlarla örebilirsiniz. Çok güzle bir örnek. Bu örneği hırka modellerinde ve diğer örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Şimdi uzun şal modelleri ve yapılışı bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım.

Kaynak : https://www.ravelry.com/patterns/library/naylene

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler