Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Anlatımlı Şal Modelleri

Şal modellerinden kolay ve çok güzel bir örnek daha. Tığ ile şal yapımı anlatımlı bir model. Tarifi şemalı. Zincir ve trabzanlardan oluşan bir örnek. Tek renk iplerle de batik iplerle de çok güzel duruyor. Her iki iple de şalın nasıl durduğunu görebilirsiniz. Ve beğendiğiniz modele göre iplerinizi seçip örebilirsiniz. Tığ işi şal yapımı için kenar oyası modelleri olarak püsküller kullanabilirsiniz. Veya çok daha basit oyalar yapabilirsiniz. Ponpon kenar modelleri, kirpik kenar modelleri de yapabilirsiniz. Örgü şal modelleri için dilediğiniz modele uyacak kenarlar kullanabilirsiniz. Şal modellerinde fıstıklı örnekler de çok güzel duruyor. Fıstıklı yelpaze üçgen şal modeli yapımı bittiğinde harika duran bir örnek.

Tığ ile Şal Yapımı Anlatımlı

Anlatımlı şal modellerinin tarifini sizlere şemalı olarak vereceğiz. Boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Şemada kullanılan sembolleri sizlere ne anlama geldiğini vermeye çalışacağız. Eğer örerken takıldığınız herhangi bir konu olursa çekinmeden sorabilirsiniz. Çok güzel bir şal oluyor bittiğinde. Angora iplerle örebilirsiniz. Elinizde olan ipleriniz varsa onları kullanabilirsiniz.

Anlatımlı Şal Modelleri 5

Anlatımlı Şal Modelleri 2

Anlatımlı Şal Modelleri 3

Anlatımlı Şal Modelleri 4

Anlatımlı Şal Modelleri 6

Şemada bütün olarak nasıl örüldüğünü ve kenar oyasının nasıl yapıldığını görebilirsiniz. Kenar oyası olarak basit bir model kullanıyoruz. Ve çok şık duruyor. Şemada uzun çizgiler trabzan, daireler zincir, x ler sık iğne demek. Kenar oyası olarak kırmızı renkli kutu içindeki bölümü yapabilirsiniz.

Şimdi şalımızın nasıl durduğunu görelim. Hem batik iple hemde tek renk iple.

Anlatımlı Şal Modelleri

Anlatımlı Şal Modelleri 1

Kaynak : https://www.liveinternet.ru/users/4091511/post286955289/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler