Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şal Modelleri Resimli

Şal modellerinden çok güzel bir örneğin yapılışını hazırladık. Tığ işi ile ördüğümüz şalı tur tekrarı yaparak istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Şal modelleri resimli olarak hazırladığımız modellerden. Şal kenarına da püsküller takarak sonlandırdık. Farklı kenar uygulamaları da yapabilirsiniz. Şal modelleri resimli örneğin 2 farklı renk uygulamasını, örülmüş halini görebilirsiniz. Örgüde gerdirme nasıl yapılır daha önce paylaşmıştık. Şal örneklerini bitirdiğinizde gerdirme işlemini yapabilirsiniz. Simli şal modelleri çok güzel bir örnek. Örüp kenarına örümcekli bir kenar uygulaması yapabilirsiniz. O modele örümcekli kenar çok yakışıyor. Daha fazla anlatımlı modeller için önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Şal modelleri resimli tarifimize geçelim. Ve detayları görelim.

Alize Yün Şal Modelleri

Şalın boyutları püskül dahil genişliği 188 cm, yükseklik ise püsküller dahil 95 cmdir. Sizler istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Model virüs şal modeline benziyor biraz. Arada kullanılan örneklerler virüs şalda kullanılan modellerden. Turuncu renk geçişleri olan iplerle virüs şal çok güzel duruyor. Sizde örgülerinizde, şal modellerinde sıcak renk tonlarını kullanabilirsiniz. Çok güzel ipler var. Merserize veya pamuklu iplerle de çok güzel duracak bir şal.

Şal modelleri resimli örneğin yapılışı şemasına geçelim.

Şal Modelleri Resimli 3

Şalı istediğimiz boyutlara göre tur tekrarı yaparak örüyoruz. Tur bitimini istediğiniz kısımda bitirebilirsiniz. Şal harika duruyor. Şimdi şal bittiğinde nasıl durduğuna bakalım. Çok şık ve zarif duruyor.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/933

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler