Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Kolay Ajurlu Şal Nasıl Örülür?

Örgü modelleri ve yapılışlarından şişle kolay ajurlu şal nasıl örülür anlatan güzel bir örneğin anlatımını hazırladık. Örgüye yeni başlayanlarda etol şal modellerini, örgü fular modellerini kolaylıkla örebilir. Hatta örneği farklı iplerle örerek salaş örgü modellerinde kullanabiliriz. Pamuklu iplerle merserize iplerle yazlık örgü modellerinde kullanabiliriz. Alize iplerle çeyizlik şal modelleri olarak örebilirsiniz. Şişle kolay ajurlu şal nasıl örülür detaylara geçmeden önce iki şişle örgü modelleriyle ördüğümüz şallardan bahsedelim.

Şişle örülen dikdörtgen şal modelleri yeleklerde veya runner yapımında da kullanılan örnek olarak tercih edebilirsiniz. Runner veya paspas olarak da çeşitli ölçülerde örülecek örneklerden. Adım adım iki şişle şal nasıl örülür paylaştığımız diğer bir model. Üçgen şal modelleri olarak ördüğümüz ajurlu örneklerden. İki şişle ağ örgü modeli yapılışı kazaklarda, şallarda, atkılarda, yeleklerde kullanılacak kolay örgülerden.

İki Şişle Örgü Şal Yapılışı

Simli ipler, pullu ipler, düz iplerle örülen muhteşem bir şal. İnce ip ve kalın şiş kullanılarak örülen şalı örmesi oldukça kolay. Sadece şal olarak değil, atkı, yelek, hırka, yazlık örgülerde de kullanılacak modellerden.

Modeldeki ölçüler 36 ilmek ile başlanmış. Şişe ilmek sayılarını çift sayıda atarak başlayabilirsiniz. Tiftik ipler kullanıyoruz.

Şişle Kolay Ajurlu Şal Nasıl Örülür? 1

Şişle Kolay Ajurlu Şal Nasıl Örülür? 2

Şişle Kolay Ajurlu Şal Nasıl Örülür?

Şalımızı tamamladığımızda yukarıdaki gibi duracak. Oldukça güzel. Örmesi kolay. Yumuşak ve kullanışlı. O halde hemen videoya geçip şişle kolay ajurlu şal nasıl örülür öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler