Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığla Yapılan Şal Modelleri ve Yapılışı

Tığ işi şal modelleri açıklamaları güzel bir örnek var sırada. Deniz kabuğu örgü modelleri olarak da geçiyor. Bu modeli yelek modellerinde, lif modellerinde de kullanmıştık. Üçgen şal modellerinde alize iplerle öreceğiniz güzel bir örnek. Tek renk angora iplerle veya batik iplerle de çok güzel duruyor. Uzun renk geçişli iplerle, degrade iplerle de örebilirsiniz. Tığla yapılan şal modelleri ve yapılışı için ip seçeneği, renk seçeneği oldukça fazla. Beğendiklerinizi örgülerinizde kullanabilirsiniz. Örgü şal modellerini örerken videoda olduğu gibi trabzanların üzerine direk batarak örebilirsiniz. Veya önden batarak resimde olduğu gibi yapabilirsiniz. Hem kolay hem de şık. Çeyizlik şal modelleri arayanlar ve kolay örnek arayanlar için çok iyi bir model. Modası hiç geçmeyecek modellerden. Şalı örerken boncuk ekleyebilirsiniz. Veya sonradan boncukları dikebilirsiniz. Boncuklu gelin şalı yapılışı da çok zarif ve güzel duruyor. Anlatımlı şal modelleri ve yapılışı için videolu anlatıma geçelim.

Tığ İşi Şal Modelleri Açıklamalı

Çok güzel bir şal. Angora iplerle, yünlü iplerle, tiftik iplerle örebilirsiniz. Şalın boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Omuzları örtecek kadar geniş veya örgü boyunluk modelleri olarak kullanabileceğiniz şekilde dar olarak da örebilirsiniz. Şalın kenarı içinde yine aynı örnekle bir kenar oyası örebilirsiniz. Püsküller, örümcekli şal kenarı modelleri yapabilirsiniz. Kremler, maviler, kahve tonları ile harika duracak bir örnek. Yeşiller, pembeler, sarıları unutmayalım. 150 x 70, 140 x 70 cm ebatlarında örüp boyunluk gibi soğuk kış günlerinde kullanabilirsiniz. Şal sevmeyenler boyunluktan vazgeçemeyenler için ideal bir boy olacaktır. Daha geniş yaparak omuz şal modelleri olarak da örebilirsiniz.

Tığla Yapılan Şal Modelleri ve Yapılışı

Çok güzel görünüyor değil mi. Şalı resimde trabzanlara önden batarak örmüşler. Ben düz olarak battım. Tığla yapılan şal modelleri ve yapılışı örneğinin anlatımını izleyelim.

Şal bittiğinde gerdirme yaparak ütüleme derdinden kurtulabilirsiniz.

Kaynak : https://www.instagram.com/lucky.wool/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler