Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Üçgen Şal Yapılışı

Yarım daire motifli üçgen şal yapılışı. Motifi farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Değişik örgü modellerini seviyorsanız tam sizlere göre bir örnek. Motifli üçgen şal yapılışı için 1 motif kullanıyoruz. Ve bu motifleri birbirine uzun zincir ile ekliyoruz. Dikdörtgen şal modellerinde de kullanabilirsiniz aynı örneği. Yelek modellerinde de güzel durur diye düşünüyorum. Üçgen şal modelleri olarak ördüğünüzde kenar oyası olarak püskül kullanabilirsiniz. Orjinal modelde de aynı şekilde püskül kullanılmış. Şal modellerine genelde birçok modele püskül kullanılıyor. Püskül kullanılmadan yapılan modellerimiz de var. Örümcek şal kenar oyası yapılıyor mesela. Gardenya şal yapılışında ise farklı bir kenar oyası kullanılıyor. Şeker örgü modeli şal yapılışında ise yine püskül kullanıyoruz. Şalda kullandığımız renklerden. Motifli üçgen şal yapılışını da yine renk renk örebilirsiniz.

Motifli Şal Modeli Yapılışı

Motifli üçgen şal yapılışı için yarım daire bir motif kullanıyoruz. Motifleri birbirine ekleme şekli de ilginç. Zincir çekerek motifleri birbirine ekliyoruz. Birazdan şemasını göreceğiz. Şemada motifin nasıl eklendiği de görebilirsiniz.

Motifli Üçgen Şal Yapılışı 1

Motifte daireler zincir, uzun çizgiler trabzan, x ler sık iğne anlamına geliyor. Şalı ne kadar uzunlukta olmasını istiyorsanız önce yan yana motifleri birbirine ekliyorsunuz. Daha sonra üst sıraya geçiyorsunuz. Üst sırada yine aynı motifi örüp 27 zincir ile fotoğraftaki gibi ekliyorsunuz. En son şal bittiğinde kenar kısmı için püskül  kullanabilirsiniz. Şal bittiğinde çok güzel ve değişik duruyor.

Motifli Üçgen Şal Yapılışı 2

Kaynak : https://www.liveinternet.ru/users/svetlana_spb/post262854483/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler