Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kraliçe Şal Nasıl Örülür?

Tığ işi örgü modellerinden yeni bir şal tarifi hazırladık. Kraliçe örneğinden kraliçe şal nasıl örülür anlatımı. Birçok renkte iple örülecek muhteşem güzellikte şallardan. Angora iplerle de örebilirsiniz. Çok zarif olacaktır. Tabi alize angora ip ince olduğu için şalın boyutları değişecektir. Örgü şal modelleri için simli veya pullu ipleri de kullanabilirsiniz. Kendinden simli kendinden pullu ipler mevcut. İsterseniz kum boncuklar veya inciler ekleyebilirsiniz. Ama öncesinde ipe önce boncukları dizmek gerekiyor. Sonrasında boncukla örmek istediğimiz şalları örebiliriz.

Örgü şal modellerini tığ kullanarak örüyoruz. Şişle örülmüş motiflerle örülmüş şallarımızda mevcut. Mesela kış meyveleri örgü şal yapılışı şişle ördüğümüz şallardan. Kartonla motifli şal nasıl örülür detaylarıyla paylaşmıştık. Aynı örnekle örgü yelek modelleri de örmüştük. O modelde motiflerle yaptığımız şallardan. Şimdi detaylarıyla kraliçe şal nasıl örülür detayları öğrenelim.

Kraliçe Model Şal Yapılışı

Omuzlardan alta doğru büyüyen şallardan. Dolayısıyla böyle şalların boyutlarını ayarlamak oldukça kolay oluyor. En ideal ölçüye kendi omuzlarımıza ölçerek buluyoruz. Yada örgü boyunluk, örgü baktüs şal olarak kullanmak istersek daha küçük örüyoruz. 2 farklı renkle örülmüş şala bir göz atalım.

Kraliçe Şal Nasıl Örülür? 1

Kraliçe Şal Nasıl Örülür?

Muhteşem. Şimdi adım adım kraliçe şal nasıl örülür öğrenelim. Üçgen şal modellerinden kolay ve gösterişli bir örnek. Tek renk iple, degrade ipler, batik ipler kullanabilirsiniz. Çok karışık renkli iplerde model kendini çok göstermeyecektir. İp tercihinizi ona göre yapabilirsiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler