Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Pirinç Örgü Modeli Şal Yapılışı

Örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla yapabilirler bu şalı. Sıra sıra renk renk örüyoruz. Evde kalan ipleri de değerlendirmek için çok güzel bir proje. Geniş olarak yapılmış bir proje. İsterseniz sizler ilmek sayısını daha az yapabilirsiniz. Pirinç örgü modeli her örneğe yakışıyor. Pirinç örgü bebek battaniyesi, pirinç örgü hırka yapımı, şapkalar, atkılar, boyunluklar, saç bantları. Her örgünüzde kullanacağınız kolay ve şık bir model. Pirinç örgü modeli puf da yapabilirsiniz. Penye iplerle , kalın koton iplerle, kordon iplerle örebilirsiniz. Nasıl yapıldığı tabi ki Mimuu.com da

Pirinç Örgü Modeli Şal Nasıl Yapılır?

Modelde kaşmir iplik kullanıldı. Ölçüler 60 x 200. Renk olarak aşağıdaki renkleri tercih edebilirsiniz. Sevdiğiniz renklerle örebilirsiniz. Şiş olarak 5 mm şiş kullanıldı. Sizler aldığınız iplere uygun şiş tercih edebilirsiniz. Aynı rengin birkaç tonunu kullanarak örebilirsiniz. Birbirine zıt renkleri kullanabilirsiniz.

Videolu, Pirinç Örgü Modeli Şal Yapılışı

Şala şişe 109 ilmek atarak başlıyoruz. Sıra sonuna kadar 1 ilmek düz 1 ilmek ters olarak örüyoruz. Bir sonraki turda 1 ters 1 düz olarak örüyoruz. Ve istediğimiz ölçülere gelene kadar bu iki turu tekrar ediyoruz. İstediğimiz ölçüye ulaştıktan sonra bitiriyoruz. Pirinç örgüde düz ilmek üzerine ters , ters ilmek üzerine düz ördüğümüz için tohum gibi ,tomurcuk gibi çıtır çıtır bir örnek oluyor.

Pirinç örgü modeli nasıl yapılır videolu olarak görelim.

Gönül rahatlığı ile kullanabiliriz.

Videolu, Pirinç Örgü Modeli Şal Yapılışı 5

Videolu, Pirinç Örgü Modeli Şal Yapılışı 3

Videolu, Pirinç Örgü Modeli Şal Yapılışı 4

Videolu, Pirinç Örgü Modeli Şal Yapılışı 2

Videolu, Pirinç Örgü Modeli Şal Yapılışı 1

Kaynak : https://www.purlsoho.com/create/2013/02/24/amazing-seed-stitch-wrap/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Videolu, Pirinç Örgü Modeli Şal Yapılışı”
  1. NESLİHAN dedi ki:

    GÖRSELDE HANGİ İP KULLANILDI ?

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba Neslihan Hanım. Yurt dışı kaynaklı bir ip. Türkiyede var mı bilmiyorum. Yünlü bir iplik veya kaşmir iplik kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler