Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şal Yapımı

Sizlere çok zarif şemalı bir şal tarifi hazırladık. Şal bittiğinde hangi işlemleri uygulayacağınız adımlarda resimli olarak hazırlanmış. Şal yapımı için angora ipler kullanıyoruz. İstediğiniz renklerde ipler kullanabilirsiniz. Ve 3,5 mm şiş. Haruni şal yapılışında şemalarda kullanılan sembollerin anlamlarını sizlere detaylı bir şekilde vermiştik. Ve adım adım hangi tur nasıl örülecek paylaşmıştık. Orada detayları bulabilirsiniz. Aeolian şal yapılışı da benzer modellerden. Harika bir örnek. Tam çeyizlik. Gelin şalı. Çok zarif. Gail şal anlatımı da yine ajurlu yaprak örgü modellerinden bir örnek. Birazdan paylaşacağımız ajurlu şal modellerini de çok seveceksiniz. Ve hemen örmek isteyeceksiniz.

Haruni Şal Nasıl Örülür?

Üçgen örgü şal modelleri ve yapılışından harika bir şal. Şal yapımı yapraklı bir model. Üçgen şal modellerine, örülecekler listesine ekleyeceğiniz çok zarif bir şal. Şemalar A, B olarak ilerliyor. Önce şema A yı örüyoruz. Sonra şema B, Şema no 2 ve şema C yi örerek tamamlıyoruz. Ve şala gerdirme işlemi yaparken son kısımlarda yani zincirli yuvalarda şekil veriyoruz. Gerdime videosunda detayları bulabilirsiniz.

Şimdi şal yapımının şemalarını görelim.

Şal Yapımı 6

Şal Yapımı 3

Şal Yapımı 5

Şal Yapımı 8

Şalın yapılışını daha önce Haruni şal olarak detaylı bir şekilde tüm turların açıklamasını vermiştik. Orada bulabilirsiniz. Şala bittiğinde nasıl bir işlem uygulayacağız onu görelim.

Şal Yapımı 1

Şal Yapımı 7

Şal Yapımı 2

Şal Yapımı 4

Ve bu tekniğin videolu yapılışını inceleyelim.

 

Ve şalımız bittiğinde istenilen ölçülerde örüldüğünde aşağıdaki gibi duracak. Çok zarif bir model.

Şal Yapımı

Kaynak : https://www.liveinternet.ru/users/3456926/post342082269/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler