Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Şal

Tığ işi örgü modellerinden üçgen şal modelleri yapılışı var sırada. Kolay bir model. Örgüye yeni başlayanlar için örgü şal örneği ideal bir model. Lif ipleri ile örülen şalı angora iplerle, batik iplerle de örebilirsiniz. Şal modelleri bu iplerle çok daha güzel oluyor. Nedense bana lif ipi ile sadece lif modelleri örülür gibi geliyor. Lif modellerinde daha iyi oluyor lif ipleri. Yani ben öyle düşünüyorum. Son model şal modellerinden çok sorulan bir örneğin yapılışını hazırlamıştık daha önce. Sosyal medya üzerinde örneği çok görmüş olabilir ama yapılışını bulamamış olabilirsiniz. En güzel en ayrıntılı şekilde yapılışını sizler için hazırladık. Şal örnekleri yapılışı için elinizde olan ipleri de kullanabilirsiniz.

Kolay Üçgen Şal Nasıl Örülür?

Örgü şal için lif ipi kullandık. Siz beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Ve lif ipi ile 2 numara tığ kullanarak ördük şalımızı. Kısaca şalın yapılışına değinelim. Daha sonra videolu anlatımını izleriz.

Örgü Şal

Örgü Şal 1

Şala 6 tane zincir çekerek başlayalım. Yuvarlak yapalım. 3 tane zincir çekelim ve yuvarlağın içine 1 tane 3lü tırabzan yapalım. Araya 3 tane zincir çekelim ve 2 tane  3lü tırabzan yapalım. 3. de yapalım. Bir üst sıraya geçelim ve zincir çekmeden yuvanın içine sık iğne yapalım 3 tane zincirle birlikte 1 tane 2li tırabzan yapalım. Arasına 3 tane zincir çekelim 2 tane tırabzan yapalım. Kenar kısımları şal bitene kadar bu şekilde devam edecek. 3 tane zincir ile diğer köşeyi yapalım. Modelin 2. Sırasında zincir çekmeden dönelim ve köşe tırabzanları yapalım.3 tane zincir çekelim Alttaki zincirin ortasına 1 tane tırabzan yapalım 3 zincir çekelim ve dibine 1 tane tırabzan yapalım.3 tane zincirle köşeyi tamamlayalım. Modelin 3 sırasında köşeyi yapalım. 4 tane zincir çekelim ve yuvaya 7 tane tırabzan yapalım. 4 tane zincir çekelim ve diğer köşeyi tamamlayalım. 5 sırada köşeyi yapalım. 3 tane zincir çekelim zincirin ortasına 1 tane tırabzan 3 zincir 1 tane tırabzan yapalım 3 tane zincir çekelim. 2 tırabzana sık iğne yapalım. Bununla birlikte 5 sık iğne yapalım. 3 tane zincir çekelim ortadaki zincirin 3 zincirine trabazan yapalım. 3 zincir çekelim dibine 1 tırabzan yapalım. 3 zincirle diğer köşeyi tamamlayalım. Devamını video anlatımından izleyip yapabilirsiniz.

Bademli şal modeli için fıstıklarla yapılmış anlatıma geçelim. İyi seyirler.

Şimdi de bademli örneği örümcekli olarak örülmüş  anlatımına geçelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler