Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şal Örnekleri Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden trabzanlarla önden batma şeklinde yapılmış şal örnekleri yapılışı hazırladık. Trabzanlarla önden batma nasıl olur derseniz şalın yapılışını sizlere videolu olarak hazırladık. Baştan sona ayrıntılı bir şekilde videoda anlatımını bulabilirsiniz. Şalın şemasında kanca şeklinde olan kısımlarda o tekniği kullanacağız. Üçgen şal modellerinden çok güzel ve zarif bir örnek. Yeşil tonlarında bir ip ile örülmüş ve harika olmuş. Şal örneklerini istediğiniz gibi yani istediğiniz boyutlarda tur sayısını artırarak örebilirsiniz. Anlatımlı şal modelleri ve yapışı örerken aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz. Şal için beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Çeyiz için örmek isterseniz simli şal modelleri çok güzel oluyor. Çok şık duruyor. Papatya şal yapılışı yeni modeller arasında. Genç kızlarınız için fular, örgü boyunluk modelleri şeklinde kullanabilecekleri boyutlarda renkli iplerle örebilirsiniz. Hadi şimdi yeni model şal örnekleri yapılışına geçelim.

Şal Örnekleri Anlatımlı

Şal örnekleri yapılışında sizlere 8 turun şemasını hazırladık. İstediğiniz boyutlara gelene kadar tur tekrarı yaparak örebilirsiniz. 2 turun tekrarından oluşan çok hoş bir model. Modeldeki şalın ölçüleri 77, 5 x 155 cm ölçülerinde. Siz ebatlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Şal orta kısımdan başlayıp dışa doğru 2 tur tekrarı yapılarak ilerleyen bir model. Hemen sizlerle şemayı paylaşalım.

Şal Örnekleri Yapılışı

Şimdi şalımızın bittiğinde nasıl duracağına bakalım. Kolay bir model. Örgüye yeni başlayan herkes rahatlıkla örebilir. Ve kendine istediği renklerde şal örebilir.

 

Şal Örnekleri Yapılışı 1

Şal Örnekleri Yapılışı 2

Çok şık duruyor. Şimdide şal örnekleri yapılışını videolu olarak izleyelim.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/caron-go-to-crochet-shawl/CAC0126-026931M.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler