Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Papatya Şal Yapılışı

Suzan Ayın Hanımım harika tasarımı. Papatya şal yapılışı. Çok güzel ve çok zarif bir model. Şal modellerinden çeyizleriniz için keyifle örebilirsiniz. Tığ işi ile ördüğümüz çok güzel bir örnek. Fıstıklı şal örnekleri ve yapılışı da çok güzel bir örnek. Midye kabuğu şal modeli de lif örneklerinde, yelek modellerinde kullanabilirsiniz. Papatya şal yapılışı da yelek modellerine uygulanabilecek bir örnek. Dilerseniz hemen detaylarına geçelim.

Papatya Şal Nasıl Örülür?

Papatya şal yapılışı için 3 yumak alize angora gold simli ip kullanıyoruz. Şalın tamamı için 2,5 yumak ip kulanıyoruz. 3 numara tığ ve büyük boy halkalara ihtiyacımız olacak. 5 paket şal için yeterli.

Papatya Şal Yapılışı 1

Papatya Şal Yapılışı 4

Şalımızın püf noktası üst taraftan uzun olan kenardan çift sayı olarak başlanıyor. Papatyaların ortasında plastik halkaları kullanıyoruz ve 2 sırada papatyaları oluşturuyoruz. Halkanın içine ilmeği sık iğne olarak sabitliyoruz 1 zincir çekip 3 tane ikili trabzan yapıp 1 zincir çekip sık iğne olarak ilmeğimizi halkaya sabitliyoruz. Bu işlemi 3 kez tekrar ettikten sonra üst üste 2 tane örümcek yapıyoruz ve ayni işlemleri tekrar ediyoruz halkaya ilmeği sabitliyoruz. Bu sırayı bu şekilde tamamlıyoruz ben 30 halka üzerine kurdum modelimi. İkinci sırada papatyaların diğer yarısını tamamlıyoruz ilk sırada ördüğümüz gibi örüyoruz ve yine aralara 2 örümcek yapıyoruz. 3. Sırada yine halkaları kullanarak papatyalarımızı oluşturuyoruz. Tek papatya kalana kadar bu işlemi yapıyoruz. Kenar uygulamasında da bütünlük sağlaması ve modele farklılık katması için yine papatyalar ordum. Çeyizlik olarak ta tercih edebileceğiniz kullanışlı bir modeldir. Yapacak olan herkese şimdiden kolaylıklar dilerim.

Papatya Şal Yapılışı 2

Papatya Şal Yapılışı

Papatya Şal Yapılışı 3

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler