Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Zincir Modeli

Daha çok yelek modellerinde kullanılan çok şık bir örnek. Örgü zincir modeli. Yapılışını birazdan sizlerle Türkçe videolu olarak paylaşacağız.Sizde isterseniz yelek modellerinde, isterseniz şal modellerinde kullanabilirsiniz. Biraz daha kalın iplerle, bebe yünleri ile örerek bebek battaniyesi modellerinde, şapka modellerinde de kullanabilirsiniz diye düşünüyorum. Şapkalarda çok şık duracaktır. Model olarak araya bu örnekten serpiştirip yapabilirsiniz. Değişik örgü modelleri arıyorsanız ve yine zincirli bir model olsun diyorsanız zincirli saç örgü modeli yapılışı da çok güzel bir örnek. Karışık dursa da kolay modellerden. Videolu şiş ile zincir örgü modeli nasıl yapılır ayrıntılarını sizlerle paylaşmıştık. Birçok örgüde kullanabilirsiniz bu modeli de. Şimdi anlatacağımız örgü zincir modelini istediğiniz örgüde kullanabilirsiniz.

Zincirli Yelek Yapımı

Örgü Zincir Modeli

Tığ ile yapılmış çok güzel bir örnek. Baştan sona yapılışı ayrıntılı bir şekilde videoda anlatılıyor. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa sormaktan çekinmeyin. Bildiğimiz her sorunun cevabını elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz. Örmek istediğiniz bedene göre zincir çekerek başlıyoruz. Bir zincir modeli için 4 yuva gerekiyor. Zincir sayılarını bu şekilde hesaplayabilirsiniz.

Zincir çekip üzerini yeterli sayıda kafesle dolduralım. 2. tura geldiğimizde 2 yuvada daha yapıyoruz. Ve modeli videoda anlatıldığı gibi kurmaya başlıyoruz. Örmesi çok zevkli güzel bir örnek. Örgü zincir modeli nasıl yapılırmış videolu anlatımla görelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler