Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İncili Etol Şal Yapılışı

Dümdüz örgüler örüp yine üzerini incilerle süslediğimiz bir şal hazırladık. Çok zarif, çok şık. Örmesi kolay. Örgüye yeni başlayanlarda örgü şal modellerini rahatlıkla örebilirler. İncili etol şal yapılışı çok seveceğiniz renk renk öreceğiniz şallardan olacak. Mesela daha önce yine boncuklu tığla örülmüş bir şaldan bahsetmiştik. Yine gelin şalı, çeyizlik şal modelleri olarak örebilirsiniz. Tarifine ise boncuklu gelin şalı yapılışından ulaşabilirsiniz. Şala örmeden önce ipe boncukları dizerek işe başlıyoruz. Yada örgüye boncuk nasıl takılırda olduğu gibi sonradan ekliyoruz. Size nasıl kolay gelirse o şekilde boncukları ekleyebilirsiniz. Tabi şalı tamamen bitirdiğimizde üzerine iğne ile de dikebiliriz. Aynı şalı örmek yerine dikmek te isteyebilirsiniz. Yine şemalarda olduğu gibi aynı ölçülerde kumaş kesip aynı şekli vererek şalı dikebilirsiniz. O halde hemen incili etol şal yapılışı anlatımına geçelim.

İncili Etol Şal Nasıl Örülür?

Alize iplerle, tiftik yünlü karışımı iplerle örmek isteyeceğiniz çok hoş bir şal. Şalı dilediğiniz genişlikte ve dilediğiniz uzunlukta örebilirsiniz. Şemada şal 2 parça halinde örülmüş olarak görünüyor. Ama bence uzun bir parça örülüp bükme şekli verilerek ve uçlardan dikilerek de aynı görüntü verilebilir.

İlk olarak şemalara bakalım.

İncili Etol Şal Yapılışı

İncili Etol Şal Yapılışı 2

Şemalardaki gibi 2 parça halinde yapabiliriz. Uzun bir parça örüp uç kısımlarını birleştirebiliriz. Dikişler arkada kalacak şekilde. Birazdan hazırladığımız görselleri incelerken dikişin arkada ve yanda olduğunu göreceksiniz. İkinci olarak incili etol şal yapılışını tamamladığımızda nasıl görüneceğine bakalım.

İncili Etol Şal Yapılışı 4

İncili Etol Şal Yapılışı 1

İncili Etol Şal Yapılışı 3

Çeşitli örneklerle örülmüş benzer şekilde yapılmış en güzel şal modellerinin görsellerini inceleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler