Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Boncuklu Gelin Şalı Yapılışı

Süper kolay bir şal modeli tarifi hazırladık. Duruşu da çok şık. Sizlere yapılışını şemalı olarak hazırladık. Yine anlatımını yazılı olarak da hazırladık. Boncuklu gelin şalı yapılışını istediğiniz renklerde örebilirsiniz. Boncuklu gelin şalı zincirlerle yapılan çok kolay bir şal. Örgü şal modellerinde hep ağır modeller özellikle gelin şal modellerinde hep ağır örnekler olmalı kuralını yıkacak bir şal. Örgüye yeni başlayanlarda çok rahat bir şekilde şalı örebilirsiniz. İhtiyacımız olan malzemeler tığ, boncuk ve ip. Birde iğne. Sonrasında anlatıma uygun şekilde şalı örmek. Alize ipleri ile alize angora şal modelleri olarak örebilirsiniz. Simli iplerle simli şal modelleri olarak örebilirsiniz. Simli iplere birde boncuk eklendiğinde çok daha güzel olacaktır. Tam gelin şalı modellerinden olacak. 2020 örgü şal modelleri olarak örülecekler listenize ekleyebilirsiniz. Dikdörtgen şal modelleri örgü örneğinin detaylı yapılışına geçelim. Bu kadar bahsettik hemen anlatıma geçmek lazım.

Boncuklu Gelin Şalı Nasıl Örülür?

% 80 alpaka % 20 yün iplikle örülmüş örülürken boncuklar kullanılmış çok güzel bir şal. 4.5 mm tığ ile örülmüş. Aynı ölçülerde bir şal için yaklaşık 1000 adet civarı boncuk kullanılmış. 25 gr 200 metre bir ipten 8 top kullanılmış. 670 m civarı. Şalın ölçüleri ise 150 x 51 cm ebatlarında. Sizler boncuklu gelin şalı yapılışını istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz.

Boncuklu Gelin Şalı Yapılışı 5

Boncuklu Gelin Şalı Yapılışı 4

Şalı örerken önce 150 – 200 kadar ipe boncuk diziyoruz. Boncuklar bittiğinde ipi kopartıp tekrar boncuk diziyoruz. Şalı bu şekilde örüyoruz. Boncukları şalın sadece ön yüzünde kullanıyoruz. Arka yüzünde kullanmıyoruz. İpimize 200 boncuk diziyoruz. 346 zincir çekiyoruz. Ve aşağıdaki şemada olduğu gibi örmeye başlıyoruz.

Boncuklu Gelin Şalı Yapılışı 6

346 zincir çekip 2. zincire batarak 1 sık iğne yapıyoruz. Yanındaki zincire sık iğne yaparken boncukla birlikte batıyoruz. 8 zincir çekiyoruz ve 9. zincire boncukla birlikte sık iğne ile batıyoruz. Sıra sonuna kadar bu işlemi devam ettiriyoruz. Arka kısmı da aynı şekilde örüyoruz ama boncuk eklemiyoruz. Yazının sonunda videolu anlatımını da bulacaksınız.

Boncuklu Gelin Şalı Yapılışı 2

Bittiğinde çok güzel duruyor. Çok kolay ve çok şık bir şal. Boncuklu gelin şalı yapılışını çok seveceksiniz.

Boncuklu Gelin Şalı Yapılışı 3

Boncuklu Gelin Şalı Yapılışı 8

Boncuklu Gelin Şalı Yapılışı 7

Boncuklu Gelin Şalı Yapılışı 10

Boncuklu Gelin Şalı Yapılışı 9

Boncuklu Gelin Şalı Yapılışı

Boncuklu Gelin Şalı Yapılışı 1

Şal bittiğinde gerdirme işlemi yapabilirsiniz.

Boncuklu gelin şalı yapılışının detaylı anlatımını videodan da izleyebilirsiniz. Çok kolay olduğunu göreceksiniz.

Kaynak : https://haakmaarraak.nl/free-crochet-pattern-beaded-bridal-shawl

https://haakmaarraak.nl/meghans-moment

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler