Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Güllü Şal Tarifi

Örgü şal modellerinden yeni bir örnek daha hazırladık. Yeni örgü şal modeli yapılışı hem şemalı anlatımlı hem de videolu anlatımlı olarak hazırladık. Gül renginde güllü şal tarifi birçok renkle örülecek bir örnek. Ekru renk, kırmızı güller, sarı güller gibi örnekler örebiliriz. Şallarda kullanacağımız birçok renk çeşidi ve ip çeşidi mevcut. Beğendiklerimizle en güzel şal modellerini örebiliriz. Güllü şal yapılışı yünlü iplerle örülmüş bir model. Çeşitli kalınlıklarda örüldüğünde boyutları değişecektir. İlkbahar ve yaz günlerinde severek kullanacağımız şahane bir model. Örgü boyunluk modelleri olarak da kullanabiliriz. Üçgen örgü şal modeli uç kısımdan omuz kısmına doğru örülüyor. Trabzan ve zincirlerle yapılan şalın uç kısmında gül şemasını uyguluyoruz. Yine püsküllerle süsleyerek şalı tamamlıyoruz. Şal, boyunluk veya yazlık bir aksesuar olarak kullanabiliriz. Adım adım videodan ve şemadan nasıl örüldüğünü göreceğiz. Güllü şal tarifi için anlatıma geçelim.

Güllü Şal Nasıl Örülür?

Pembe renklerde örülmüş kolay ve gösterişli şallardan. Yumuşak bir iplik. 380 m uzunluğunda 100 gramlık ipliklerden 2 adet kullanılmış. 4 mm tığ kullanılarak örülmüş harika bir şal. Şalın boyutları 160 x 70 cm ebatlarında. İlk olarak şemamıza göz atalım.

Güllü Şal Tarifi 1

Şalda kullanılan gül deseni farklı desen uygulamalarında da kullanılabilir. Güllü şal tarifi son haline göz atmaya ne dersiniz.

Güllü Şal Tarifi 5

Güllü Şal Tarifi 4

Güllü Şal Tarifi 3

Güllü Şal Tarifi 2

Evet son olarak videomuzu izleyelim. Böylece şemayı takip ederek şalımızı daha kolay örebiliriz.

Kaynak : https://wilmade.com/bella-rosa-shawl/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler