Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçek Motifli Kolay Şal Yapılışı

Örgü şal modellerine yepyeni bir örnek ekliyoruz. Çok beğeneceğimiz ve kolayca öreceğimiz tığ işi şallardan. Çiçek motifli kolay şal yapılışını tek renk olarak da örebiliriz çok renkli olarak da örebiliriz. Çiçek motiflerini, örgü çiçek modellerini şallarımızda, örgülerimizde çok kullanıyoruz. Bebek örgülerinde çok kullanıyoruz. Az sonra yapılışını öğreneceğimiz kolay motif modellerini farklı modellerde de kullanabilirsiniz. Örgü yelek modelleri, örgü hırka modelleri, yazlık örgü modelleri örülebilir. Çeşitli bebek örgü modelleri ve yapılışlarında kullanılabilir. Yeni şalın yapılışına geçmeden önce daha önce ördüğümüz güzel modellerin yapılışından bahsedelim.

Bu paragrafta daha önce ördüğümüz şallardan bahsedeceğiz. Mesela yeni paylaştığımız modellerden biri büyük çiçekli örgü şal yapılışı. Az önce de dediğimiz gibi çiçekleri örgülerimizde kullanmayı çok seviyoruz. Renkli kelebekler şal modeli yapılışı da çok beğeneceğiniz kolay örgü şallardan. Çiçek diyarı örgü şal yapılışı yine muhteşem modellerden. Daha fazla anlatım için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi çiçek motifli kolay şal yapılışını öğrenelim.

Çiçek Motifli Şal Nasıl Örülür?

Bir nevi artan ipleri değerlendirme projesi diyebiliriz. Daha önce ördüğümüz benzer özellikte aynı kalınlıkta ipleri kullanarak az sonra yapılışını inceleyeceğimiz şalı rengarenk çiçeklerle bezeyerek örebiliriz. İlk olarak motifi inceleyelim.

Çiçek Motifli Kolay Şal Yapılışı

5 zincir ile motife başlıyoruz. Zincir içine 4 zincirle başlayarak tığa 2 kez ip dolayarak 23 trabzan yapıyoruz. Zincirle birlikte 24 oluyor. 2. turda ise 5 zincirle başlıyoruz. Tığa 2 kez ip dolayarak 1 trabzan yapıyoruz. Yanından devam ederek aynı yere 2 trabtan yapıyoruz. 1 sonraki trabzana sık iğne ile batıyoruz. Şimdi devam ederek sırasıyla aynı yere 2 trabzan,  tığa 2 kez ip dolayarak arada 1 zincir çekerek aynı yere 2 trabzan, aynı yere 2 trabzan yapıyoruz. 3 trabzan üzerine 6 trabzan yapmış olduk. Bir sonrakine sık iğne ile batıyoruz. Bu işlemleri sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz. Motifimiz aşağıdaki gibi görünecek.

Çiçek Motifli Kolay Şal Yapılışı 1

Şal ise aşağıdaki gibi görünecek.

Çiçek Motifli Kolay Şal Yapılışı 3

Çiçek Motifli Kolay Şal Yapılışı 5

Çiçek Motifli Kolay Şal Yapılışı 4

Şalın şemasını aşağıdaki gibi düzende uygulayıp motifleri ekleyebilirsiniz.

Çiçek Motifli Kolay Şal Yapılışı 2

Son olarak videoya geçiyoruz. Baştan sona yapılışıyla çiçek motifli kolay şal yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.handworkdiy.com/patron-de-bufanda-de-verano-con-flores-a-crochet/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler