Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Yıldız Şal Modeli Yapılışı

Yine çok beğeneceğinizi düşündüğümüz bir örgü modeli ile karşınızdayız. Yıldız örgü modelinden şal yapılışı. Yine bu güzel örgüden istediğiniz diğer örgü modellerinden de örebilirsiniz. Yazlık hırka modelleri yapabilirsiniz. Bebek battaniyesi modelleri yapabilirsiniz. Kırlent modelleri yapabilirsiniz. Yıldız örgü modelini bir çok modelde kullandık. Mesela yıldız örgü modeli lif yapılışı yaptık. Yıldız örgü modeli yaptık. Tığ ile. Aynı modeli yıldız örgü modeli şiş ile yaptık. Battaniye yaptık. Paspas yaptık. Sıra geldi şala. Videolu olarak anlatımda bulabilirsiniz.

Yıldız Örgü Modeli Şal Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Alize cotton gold
  • İpe uygun tığ

5 zincir çekerek başlıyoruz. Halka oluşturuyoruz. 1 zincir çekiyoruz. Halkanın içine 11 sık iğne yapıyoruz. Son sık iğneyi ilk başta yaptığımız ilmeğe ilmek kaydırma ile bağlıyoruz.

Yıldızın yaprakları için 6 zincir çekiyoruz. Şimdi zincir üzerine sırası ile 2. zincirden itibaren 1 sık iğne, 4 trabzan yapıp halka üzerindeki 2. sık iğne üzerine ilmek kaydırma ile bağlıyoruz. Aynı şekilde 5 yaprak daha yapıyoruz.

Yıldız örgü modeli yapılışı video :

Motifin yapılışını yukarıda gördük. Şimdi nasıl birleştirmemiz gerektiğini inceleyerek şalın yapılışını görelim. İkinci motifi yaparken birleştirme işlemini yapıyoruz.

Yıldız Şal Modeli Yapılışı Video

Birçok örgü modelinde kullanacağınız şık bir örgü. Renk renk yaparak yatak örtüleri, battaniyeler, kırlentler örebilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler