Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kırkyama Battaniye Nasıl Yapılır?

Dikiş projeleri ile devam ediyoruz. Sırada kırkyama battaniye nasıl yapılır resimlerle hazırladığımız bir model tarifi var. Kırkyama battaniye modelleri için çeşitli desenlerde pamuklu kumaşlar kullanacağız. Battaniyenin tarifini inceledikten sonra istediğiniz ölçülerde dikebilirsiniz. Yatak örtüsü olarak da kullanabilirsiniz. 2 renkli, 4 renkli olarak da çalışılabilir. Tek renk kumaşlardan 2 renk veya 4 renk seçerek kareleri tamamlayarak istediğiniz desenlerde battaniyeler dikebilirsiniz. Kırkyama battaniyeleri örgü ile birleştirebilirsiniz. Parça kumaşları birleştirip kenar kısımlarına örgüler örerek kırkyama battaniye yapımını tamamlayabilirsiniz. Kırkyama bebek battaniyesi yapımı için alt kısmına kapitone geçirerek yorgan veya daha kalın bir battaniye olarak da yapabilir kullanabilirsiniz. Tığsız battaniye yapımı, kumaş parçaları ile dikerek yaptığımız kırkyama battaniye nasıl yapılır inceleyelim.

Kırkyama Bebek Battaniye Yapımı

Kırkyama battaniyeler dikerken biraz uğraştırıyor. Birazdan paylaşacağımız modelde uğraştıran modellerden. İlk defa dikiş dikenler belki kavisli kısımları dikerken zorlanabilirler. Biraz ileri seviye gerektiren bir model. Parçalar tek tek dikiliyor ve kareye tamamlanıyor. Daha sonra battaniye için parçalar birbirine ekleniyor. Elinizde resimlerde gördüğünüz kırkyama kalıpları olmayabilir. Sizler kartondan keserek kendinize kalıp oluşturabilirsiniz. Kalıpları oluştururken dikiş paylarını vermeyi unutmayalım. Dikiş dikmek çok eğlenceli. Hele birde tamamlanıp sonucu gördüğümüzde daha bir keyifli oluyor. Çeşitli desenlerde pamuklu kumaşlarla aşağıdaki adımları takip ederek battaniyeyi dikmeye başlıyoruz.

Kırkyama Battaniye Nasıl Yapılır?

Kırkyama Battaniye Nasıl Yapılır? 3

Kırkyama Battaniye Nasıl Yapılır? 1

Kırkyama Battaniye Nasıl Yapılır? 2

Kırkyama Battaniye Nasıl Yapılır? 4

Kalıbımızı oluşturduk, kumaşlarımızı kestik ve sıra geldi parçaları dikmeye. Yukarıdaki gibi bir kalıp yoksa elinizde parşomen kağıdı ile karton ile kalıp oluşturabilirsiniz. Kare bir parçadan kalıp oluşturuyoruz.

Tüm adımları sırası ile takip ettiğinizde rahatlıkla battaniyeyi dikebilirsiniz. Kırkyama battaniye nasıl yapılır resimleri ile hazırladık. Çok güzel oldu. İşte battaniyenin son hali.

Kırkyama Battaniye Nasıl Yapılır? 23

Kaynak : http://crazymomquilts.blogspot.com/2011/06/running-in-circles-tutorial.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler