Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eski Kazaktan Sıcak Su Torbası Kılıfı Yapılışı

Eskiyen, küçülen kazakları, hırkaları değerlendirme projesi hazırladık. Eski kazakları değerlendirmek, eski hırkaları değerlendirmek, onlara yeni bir yaşam şekli vermek isteyenler için çok güzel bir kendin yap projesine değineceğiz. Evimizde olan sıcak su torbaları için kılıf yapıyoruz. Tığ işi örgü modelleri, şiş örgü örnekleriyle de kılıflar yapabilirsiniz. Fakat biz hazır kazakları, süveterleri veya hırka, yelek gibi örgüleri kesip biçerek sıcak su torbası kılıfı yapacağız. Sadece örgülerden değil kumaşlarla da kılıflar hazırlayabilirsiniz. Pamuklu, yünlü veya keten gibi doğal kumaşları kullanabilirsiniz. Naylonlar veya naylon içerikli kumaşlar çok da sağlıklı olmayacaktır. Eski kazaktan sıcak su torbası kılıfı yapılışına geçmeden önce daha önce değerlendirme projelerinden bahsedelim.

Bu paragrafta eski kazaklardan ne yapılır ondan bahsedeceğiz. Kazaklardan oyuncaklar, paspaslar, battaniyeler yapabilirsiniz. Pantolonlar yapabilirsiniz. Kutu kaplama modelleri yapabilirsiniz. Mesela eski kazaktan 3 farklı proje hazırlamıştık. Şapka, eldiven ve boyunluk dikmiştik. Çok güzel takım olmuştu. Eski kazaklardan ponponlu yastık yapılışı çok beğeneceğiniz yapılışı oldukça kolay projelerden. Kazakları yine kesip biçerek ev dekorasyonunuza çok yakışacak puflar yapabilirsiniz. Eğer nasıl yapıldığını merak ediyorsanız eski kazaktan puf nasıl yapılır içeriğimize göz atabilirsiniz. Gelelim şimdi yeni projemiz olan sıcak su torbası kılıfının detaylarına.

Sıcak Su Torbası Kılıfı Nasıl Yapılır?

Bu projenin yapılışı oldukça kolay. İhtiyacımız olan malzemeler eski bir kazak, hırka, yelek veya süveter, makas, sıcak su torbası, dikiş makinesi veya iğne – iplik olacak. Daha sonra aşağıdaki adımları takip ederek kılıfı kolayca dikebiliriz. Hadi başlayalım. En güzelinden kendimize eski kazaktan sıcak su torbası kılıfı yapılışını hazırlayalım.

Eski Kazaktan Sıcak Su Torbası Kılıfı Yapılışı 9

İlk olarak kazağı torbaya uygun şekilde keselim.

Eski Kazaktan Sıcak Su Torbası Kılıfı Yapılışı 7

Eski Kazaktan Sıcak Su Torbası Kılıfı Yapılışı 11

Alt kısmını ve yanları dikelim. Dikmek için zikzak ayarını kullanıyoruz. Eğer overlok makineniz varsa onunla da dikebilirsiniz.

Eski Kazaktan Sıcak Su Torbası Kılıfı Yapılışı 8

Eski Kazaktan Sıcak Su Torbası Kılıfı Yapılışı 2

Eski Kazaktan Sıcak Su Torbası Kılıfı Yapılışı 9

Eski Kazaktan Sıcak Su Torbası Kılıfı Yapılışı

Eski Kazaktan Sıcak Su Torbası Kılıfı Yapılışı 1

Eski Kazaktan Sıcak Su Torbası Kılıfı Yapılışı 4

Son olarak dikişleri ütüleyelim. Ağız kısmına bağcık ekleyip kılıfı tamamlayalım.

Eski Kazaktan Sıcak Su Torbası Kılıfı Yapılışı 3

Eski Kazaktan Sıcak Su Torbası Kılıfı Yapılışı 5

Hem yapılışı çok kolay hem de çok şık.

Eski Kazaktan Sıcak Su Torbası Kılıfı Yapılışı 6

Kaynak : https://www.ehow.com/13778775/sweater-hot-water-bottle-cover

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler