Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçekli Şal Modeli Yapılışı ve Tarifi

Örmesi kolay harika bir şal tarifi var sırada. Tek renk veya her motifte farklı renk. Örgü şal modellerinde çiçek motiflerini çok kullanıyoruz. Bu modelde yine çiçek motifinden oluşuyor. Motifi sizlere hem şemalı hemde anlatımlı olarak hazırladık. Çok kolay bir şekilde örebilirsiniz. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla örebilirler. Çiçekli şal modelleri yaza cıvıl cıvıl merhaba diyor. Çiçekli üçgen şal yapılışı tığ ile ördüğümüz modellerden. Tığ işi şal modelini istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Çiçekli şal modeli yapılışı ve tarifi için boyutları küçülterek örgü boyunluk modelleri olarak da kullanabilirsiniz.

Çiçekli Şal Nasıl Örülür?

Pamuklu iplere simli ipler karıştırılarak örülmüş bir şal. İsterseniz direk simli ipler de kullanabilirsiniz. Elinizde olan iplerle de örebilirsiniz. Artık ipleri değerlendirmek içinde çiçek şal modeli yapılışı ve tarifi güzel bir örnek olacaktır. Hırka modellerinde de kullanabilirsiniz. Modelde mavi tonlarında pamuklu iplik ve sim kullanılmış. 3,5 mm tığ ile örülmüş.

Çiçekli Şal Modeli Yapılışı ve Tarifi

Şimdi şalımızın şemasını görelim. Hemen altta detaylı anlatımını bulacaksınız.

 Çiçekli Şal Modeli Yapılışı ve Tarifi 4

1.turda 6 zincir çekip halka oluşturarak başlayalım.

2.turda 3 zincir çekip yanına 1 trabazn yapalım. 4 zincir çekelim 2 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. Bu şekilde toplamda 12 yuva olacak şekilde örmeye devam edelim.

3. tur da hemen ilk yuvaya sık iğne ile batalım. 5 zincir çekip diğer yuvaya sık iğne ile batalım. Tüm turu bu şekilde tamamlayalım.

Ve motifi tamamladık. Birbirine son turda sık iğnelerle ekleyelim. Ve motiflerin ucuna püsküller takıp şalı tamamlayalım.

Çiçekli Şal Modeli Yapılışı ve Tarifi 1

Çiçekli Şal Modeli Yapılışı ve Tarifi 3

Çiçekli Şal Modeli Yapılışı ve Tarifi 2

Kaynak : https://www.wolplein.nl/blog/must-have-omslagdoek-haakpatroon/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler