Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu Şiş Örgü Yıldız Modeli Nasıl Yapılır ?

Çok şık bir örgü modeli daha. Öreceğiniz tüm örgülerde kullanabilirsiniz. Daha önce sizlere tığ işi yıldız örgü modelinden bahsetmiştik. Şimdi şiş örgü yıldız modelini anlatacağız.

Şiş Örgü Yıldız Modeli Yapılışı

Şişimize ilmekleri atarak başlayalım. İlk sırayı düz olarak örelim. İlk sıranın son ilmeğini ters olarak örelim. Örgünün arka yüzüne geldiğimizde ilk ilmeği boş olarak alalım. 2. ilmeği ters olarak örelim. 3. ilmeği yine ters gibi örüyoruz fakat bir kez şiş ilmeği içinde iken şişe ip doluyoruz.  Bu işlemi 4 kez daha tekrar ediyoruz. Daha sonra 1 ters örgü örüyoruz. 5 dolayarak ters 1 ters . Bu turun sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim. Videoda geçişlere dikkat edelim . Daha iyi anlayacaksınız. Son kalan iki ilmeği normal şekilde ters olarak örelim.

Ön yüze geldiğimizde ilk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. Daha sonra ikinci ilmeği düz olarak örelim. Bir önceki turda dolayarak aldığımız ilmekleri 5 tanesini şişe tek olarak alalım. Hepsini birlikte düz olarak örelim. Şişten ilmekleri çıkartmayalım. Şişe ilmek dolayıp tekrar düz örer gibi içinden ilmek alalım. Bu işlemi 2 kez daha tekrar edip şişleri ilmekten çıkartalım. Sonraki ilmeği düz örelim ve sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar edelim.

Modeli videodan takip ederek daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Aslında kolay bir model ama anlatırken karışıkmış gibi geliyor. Deneyin çok şık duracak örgülerinizde. Az bir ilmek ile başlayın ve sonucu görün.

Videolu Şiş Örgü Yıldız Modeli Nasıl Yapılır ?

Videolu Şiş Örgü Yıldız Modeli Nasıl Yapılır ? 2

Videolu Şiş Örgü Yıldız Modeli Nasıl Yapılır ? 4

Aynı modelle örülmüş şapka modelini göreceksiniz.

Videolu Şiş Örgü Yıldız Modeli Nasıl Yapılır ? 3

Videolu Şiş Örgü Yıldız Modeli Nasıl Yapılır ? 1

Ve şiş örgü modeli videosu :

 

Kaynak : http://prjaga.ru/uzory-vyazaniya/spicami/uzor-spicami-margaritki-video

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler