Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Başlayanlar İçin Kolay Bebek Battaniyesi Yapılışı

Yeni başlayanlar için kolay bebek battaniyesi yapılışı hazırladık. Bebek battaniyesinde kare motifler örüyor daha sonra bu motifleri birleştirerek bütün bir battaniye oluşturuyoruz. Battaniye için motifleri çeşitli büyüklükte örerek tamamlayabilirsiniz. 5.5 mm tığla örülen kolay bebek battaniyesinde elinizde olan ipleriniz varsa onları kullanabilirsiniz. Evde kalan ipleri değerlendirmek isteyeceğimiz güzel bir proje. Ayrıca degrade örgü modelleri olarak da örebilirsiniz.

Bugün önceki tariflerimiz arasına kolay bir model ekliyoruz. Bugüne kadar kolay battaniyelerin yanı sıra zor battaniyelerden de bahsettik. Mesela kare motifli tığ işi bebek battaniyesi orta zorlukta olan modellerden. Desenli örgü battaniye yapılışı kolay modellerden. Parça iplerle küçük motiflerden büyük motif yapılışı battaniyeyi de örmek isteyebilirsiniz.

Tığla Kolay Battaniye Nasıl Örülür?

Battaniye 4 blok yapılışından oluşuyor. 4 bloğu tamamlayınca bir bütün battaniye elde ediyoruz. Bloklarda tekli trabzan kullanıyoruz. Önden batma şeklinde örüyoruz. Tığ olarak 5,5 mm kullanıyoruz. Bloklar için 78 zincir çekiyoruz. 2. zincir üzerinden devam ederek her bir zincire batarak tekli trabzan yapıyoruz. Diğer tura geçerken 1 zincir çekiyoruz. Arka ilmeklere batarak tekli trabzan örmeye devam ediyoruz.

1. bloğu tamamlayınca yanından ilmekler toplayarak örüyoruz. 4 bloğu bu şekilde tamamlıyoruz. Yani 1 blok bitiyor diğer blok için tekrar ilmek çıkartarak örüyoruz.

Yeni Başlayanlar İçin Kolay Bebek Battaniyesi Yapılışı 5

Yeni Başlayanlar İçin Kolay Bebek Battaniyesi Yapılışı 2

Battaniyenin ölçüsü yaklaşık olarak 100 x 100 cm. Sizde zincir sayısını ayarlayarak her ölçüde battaniyeler örebilirsiniz. Yeni başlayanlar için kolay bebek battaniyesi yapılışı tamamladığımızda aşağıdaki gibi olacak.

Yeni Başlayanlar İçin Kolay Bebek Battaniyesi Yapılışı 6

Yeni Başlayanlar İçin Kolay Bebek Battaniyesi Yapılışı 4

Yeni Başlayanlar İçin Kolay Bebek Battaniyesi Yapılışı 3

Yeni Başlayanlar İçin Kolay Bebek Battaniyesi Yapılışı 1

Yeni Başlayanlar İçin Kolay Bebek Battaniyesi Yapılışı

Dikişsiz çok hoş bir battaniye oluyor. Dilerseniz blokları tek tek örüp sık iğne ile veya iğne ile dikerek birleştirebilirsiniz. Hemen altta bulunan videoda battaniyenin detaylarını bulabilirsiniz.

Kaynak : https://bhookedcrochet.com/2022/05/13/easy-crochet-baby-blanket/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler