Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Köşeden Köşeye Kar Tanesi Battaniye Yapılışı

Bebek battaniyesi olarak hazırladığımız yepyeni bir model anlatımı hazırladık. Hem şemalı hem de videolu anlatımı mevcut. Köşeden köşeye battaniye modellerinden zaman zaman bahsediyoruz. Yastıklar, runnerler, battaniyeler ördük. Daha çok battaniye modelinde kullanılan bir örgü tekniği. Köşeden başlıyoruz. Artırmalarla ve eksiltmelerle diğer köşede bitirdiğimiz bir battaniye. Kırmızı beyaz renkler kullanarak battaniyemizi örüyoruz. Tam kış renklerinde. Sizde sevdiğiniz renklerle battaniyeyi örebilirsiniz. C2C battaniye tekniğiyle örgü paspas modelleri de örebilirsiniz. Nasıl örebilirim, model var mı diye soruyorsanız eğer önceki içeriklerimizi incelemeniz yeterli. Paspas, yastık, runner, battaniye gibi birçok modele örnek bulabilirsiniz. Hatta birkaç tanesinden bahsedelim. Köşeden köşeye kar tanesi battaniye yapılışına daha sonra geçeriz.

Köşeden köşeye battaniye modelleri genelde şemalarla örülüyor. Bütün olarak veya motifli olarak örgüyü tercih edebilir battaniyeyi örebilirsiniz. Burada sadece birkaç modelden bahsedebileceğim. Mutlaka önceki içeriklerimizden tüm modelleri incelemenizi öneririm. Kadife ipten köşeden köşeye battaniye yıldız desenini içeriyor. 2 renkle kolayca örüyoruz. Hem kalın iplerle ördüğümüz için çabucak bitiyor. Köşeden köşeye motifli battaniye yapılışı ise alışılmışın dışında farklı bir örnekle örülüyor. Baklava desenli köşeden köşeye örgü ise paspas olarak da kullanılabilecek modellerden. Ne yapıyoruz daha fazlası için önceki içerikleri inceliyoruz şimdi ise köşeden köşeye kar tanesi battaniye yapılışına geçelim.

Kar Tanesi Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

En yenisinden corner to corner battaniye yapılışı hazırladık. Şemadan takip ederek ve videosunu izleyerek battaniyeyi örebiliriz. Şemadan takipten zorlanıyorsak videoyu takip edebilir böylece kolay bir şekilde örebiliriz. Battaniye için 5 mm tığ kullanılıyor. Sizde bu ölçülere uyan ipleri seçebilirsiniz. Battaniyenin ölçüleri ise 127 x 109 cm civarında. Tabi şunu unutmamak gerekir ip kalınlığı, tığ ölçüsü, bizim örme şeklimiz battaniyenin boyutlarını etkileyecektir.

İlk olarak şemamızı göz atalım.

Köşeden Köşeye Kar Tanesi Battaniye Yapılışı

2.si olarak ise battaniyemizin bitmiş haline göz atalım.

Köşeden Köşeye Kar Tanesi Battaniye Yapılışı 1

Köşeden Köşeye Kar Tanesi Battaniye Yapılışı 2

3. sü olarak videoya geçip köşeden köşeye kar tanesi battaniye yapılışını öğrenelim.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/red-heart-corner-to-corner-snowflake-blanket/RHC0502-017018M.html?cgid=102422-everything-but-the-tree-pattern-roundup

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler