Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Değişik Motif Örnekleri

Tığla yapılan değişik motif örnekleri içeriklerimizi devam ediyoruz. Yazlık battaniye modelleri olarak, dantel masa örtüsü modelleri olarak kullanacağınız çok güzel bir örnek. Yapılışını sizlere ayrıntılı olarak vereceğiz. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir proje . Sizlere tığ işi battaniye modeli ve yapımı video anlatımlı, resimli anlatımlı birçok örnek hazırladık. Tabi şiş örgü modellerini unutmayalım. En yeni örgü modelleri ve yapılışlarını sizler için araştırıp , bulup , yapılışlarını aktarmaya çalışıyoruz. Şimdi paylaşacağımız modeli dantel örnekleri masa örtüsü, bebek battaniyesi modelleri, yelek modelleri olarak değişik motif örnekleri ile yapabilirsiniz.

Değişik Motif Örnekleri Tığla Yapılan Motifler

Motifin sizlere önce şemasını vererek anlatıma başlayalım. Şemada daireler zinciri , uzun çizgiler trabzanı, x lar ise sık iğneyi temsil ediyor. Kolay bir motif. Şemadan takip etmek isteyenler için hemen şema ile değişik motif örnekleri örgümüze başlayalım.

Tığ İşi Motifli Battaniye Modelleri Anlatımlı

1.tur : 4 zincir çekip halka oluşturalım.

2.tur : 5 zincir çekelim ve halka içine trabzan ile batalım. Sırasıyla 1 kez 5 zincir, 1 kez 2 zincir yaparak toplamda 8 yuva oluşturalım.

3.tur : 3 zincir çekelim. Yanından devam ederek 2 trabzan yapalım. Diğer yuvadan devam ederek 4 trabzan yapalım. 5 zincir çekelim. Aynı yerden devam ederek 10 trabzan yapalım. Tekrar 5 zincir  çekelim. Bu şeklide devam ederek şemadaki gibi trabzanlarla bu turu tamamlayalım.

4.tur : 3 zincir ile başlayalım. Yanından devam ederek 3 trabzan yapalım. 2 zincir çekip 3. trabzan üzerine atlayalım. 1 trabzan yapalım. Tekrar 2 zincir çekelim ve yuvaya gelelim. 1 trabzan , 5 zincir, 1 trabzan yapalım. 2 zincir çekip trabzanın üzerine trabzan ile batalım.

İlk 4 turun yapılışını sizlere ayrıntılı bir şekilde şemadan bakarak anlatmaya çalıştım. Aklınıza takılan bir soru olursa sorabilirsiniz. Kalan 2 turu şemadan takip ederek yapabilirsiniz. Motifleri şemada ok ile gösterilen yerlerden dikerek birleştirebilirsiniz.

Tığ İşi Motifli Battaniye Modelleri Anlatımlı 2

Tığ İşi Motifli Battaniye Modelleri Anlatımlı 3

Tığ İşi Motifli Battaniye Modelleri Anlatımlı 1

Tığ İşi Motifli Battaniye Modelleri Anlatımlı 4

Kaynak : https://handcraft-studio.com/908/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler