Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tavşan Battaniye Yapılışı

Çok beğeneceğiniz bir battaniye tarifi daha hazırladık. Bebek battaniyesi modelleri olarak örebileceğiniz harika bir örnek. Çok sevimli bir battaniye. Yuvarlak daire motif olarak başladığımız motifin etrafını hanım dilendi bey beğendi motifi ile çevreliyoruz. Tavşan görünümü veriyoruz. Panço bebek battaniyesi örneği paylaşmıştık daha önce. Aynı modelin farklı versiyonuz. Dilerseniz. Tavşan battaniye yapılışını da panço battaniye gibi birleştirebilirsiniz. Kapşonlu bebek battaniyesi yapılışı da çok güzel bir örnek. Tavşanlı battaniyeye üçgen dilim ekleyip panço battaniye gibi örebilirsiniz. Çok güzel bir battaniye. Renkli kısımları evde kalan ipleri değerlendirmek için örebilirsiniz. Şimdi hemen yeni battaniyemiz olan tavşan battaniye yapılışına geçelim. Hazırlayın ipleri tığları başlıyoruz.

Tavşanlı Battaniye Nasıl Örülür?

Havuç yiyen sevimli bir tavşan. Aynı motifin üzerinde değişiklikler yaparak sevdiğiniz hayvan figürlerine dönüştürebilirsiniz. Sevimli bir kediye, ayıcığa, kuzuya çevirebilirsiniz. Battaniyenin boyutlarını istediğiniz gibi örebilirsiniz. Etrafında olan hanım dilendi motifini daha büyük yaparak istetiğiniz boyutlara ulaştırabilirsiniz. Modeldeki ölçüler 65 x 65 boyutlarında.

Tavşanlı battaniye yapılışına önce tavşan kısmının şeması ile başlayalım. Dilerseniz de tavşan kısmını daha büyük yapabilirsiniz.

Tavşan Battaniye Yapılışı 7

Şimdi tavşanımızın etrafında kullanacağımız modelin şemasını görelim. Daha önce farklı örgülerde bu modeli kullanmıştık.

Tavşan Battaniye Yapılışı 6

Sıra geldi tavşanın ağız ve burun şemasını görmeye.

Tavşan Battaniye Yapılışı 3

Tavşanın boyutlarına göre kulakları da ayarlayabilirsiniz. Büyük tavşanlara büyük kulaklar.

Tavşan Battaniye Yapılışı 1

Sıra geldi gözlere.

Tavşan Battaniye Yapılışı 2

Ve havuçla şemalarımıza son veriyoruz.

Tavşan Battaniye Yapılışı 4

Tüm şemalar bittiğine göre sıra geldi battaniyenin bittiğinde nasıl durduğunu görmeye. Neşeli bir tavşandan battaniye ördük. Tabi havuçlarını da unutmadık.

Tavşan Battaniye Yapılışı 5

Tavşan Battaniye Yapılışı

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/detskiy-pled-kryuchkom-s-zaykoy-i-morkovkami/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler