Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kapşonlu Bebek Battaniyesi Yapılışı

Çok güzel ve kullanışlı bir bebek battaniyesi. Kapşonlu bebek battaniyesi yapılışı için yine çok kullandığımız bir örneği kullanacağız. Hanım dilendi bey beğendi motifi. Bu motif çok güzel bir örnek. Ve her modele de çok yakışıyor. Yeleklerde, şallarda, hırkalarda çok kullandık. Bugünde battaniye örüyoruz. Motifi battaniye olarak da çok kullandık. Motifin büyüklüğünü istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Büyük ve küçük motifleri aynı anda kullanabiliyorsunuz. Motifli zikzak bebek battaniyesi içinde yine aynı örneği farklı bir modelle birleştirerek kullanmıştık. Birçok battaniyede ara motif olarak da kullanabilirsiniz. Renk geçişleri yaparak ve istediğiniz boyutlara ulaşana kadar kolay bebek battaniyesi tığ işi olarak da örebilirsiniz. Tığ işi ile örülmüş bu örneği dilediğiniz gibi evirip çevirerek kullanabilirsiniz. İstediğiniz turda renk değişikliği yapabilirsiniz. Her motifte farklı bir renk kullanabilirsiniz. Kapşonlu bebek battaniyesi için renkli ipler, tur başlarında renk değişimleri yaparak gökkuşağı renklerinde bir battaniye örebilirsiniz.

Tığ İşi Battaniye Modelleri Açıklamalı

Kapşonlu bebek batatniyesi yapılışı için trabzan ve zincirle güzel bir motif yapıyoruz. Aynı motifi üçgen olarak örüp kapşon kısmını yapıyoruz. Gri ve fuşya rengi bir iplik kullanıyoruz. İpliğin özellikleri % 100 akrilik bir iplik ve 6 mm tığ. Ayrıca goblen iğne ve makasa da ihtiyacımız olacak. Birde püskül yapmak için kartona.

Önce motifimizin ana kısmının şemasını görelim. Motifi büyüterek istediğimiz boyutlara ulaşana kadar örüyoruz. Daireler zincir, uzun çizgiler trabzan.

Kapşonlu Bebek Battaniyesi Yapılışı 6

Şimdi köşe kısmı yani kapşon kısmının şemasını görelim. Yarım motif örüyoruz.

Kapşonlu Bebek Battaniyesi Yapılışı

Ve şimdi fuşya renk ile iki parçayı kenar kısımlarından sık iğne ile tutturuyoruz.

Kapşonlu Bebek Battaniyesi Yapılışı 1

 

Ve battaniye hazır. Çok güzel oldu.

Kaynak : https://makeanddocrew.com/crochet-hooded-baby-blanket-free-pattern/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler