Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Motifli Battaniye Modelleri

Bebek battaniyesi olarak, yazlık örgü modelleri olarak, dantel örnekleri olarak örebileceğiniz süper bir örnek. Hem şemalı hemde adım adım yapılışını hazırladık. Kolay motifli battaniye modellerinin sadece çiçekli kısmını kullanabilir ve örgü bardak altlığı olarak örebilirsiniz. Köşe kısımlardan birleştirildiğinde bebek battaniyesi veya el örgü hırka modellerinde süper durur. Etol şal modellerinde de. Motifli bebek battaniyesi modelleri bebek battaniye modellerinde çok örülen çeşitleri çok olan örgülerden. Tığ işi bebek battaniyesi için pamuklu ipler, bebe yünleri kullanabilirsiniz. Çok güzel harika ipler var. Renkler süper. Bir rengin birçok tonu var. Pembe tonları ile örülmüş bu motifi sizde birçok farklı renkle örebilirsiniz.

Motifli Battaniye Örnekleri Yapılışı

Kolay motifli battaniye modelleri pembe çiçeklerden oluşan bir örnek. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi birçok örgüde kullanabilirsiniz. Hemen modelin sizlere şemasını vermek istiyorum. Ve ardından birkaç turu birlikte örelim.

Kolay Motifli Battaniye Modelleri 43

Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Model kolay. Adım adım resimlerle de anlatımı hazırladık.

1.turda sihirli halka içine aralarda 2 zincir çekerek 8 trabzan yapıyoruz.

2.turda ise 3 zincir ile başlayıp 31 trabzan yapıyoruz.

3. turda 3 zincir ile başlayıp 3 trabzan yapıyoruz.  Sonraki trabzan üzerine V trabzan yani aynı yere 1 traban, 3 zincir, 1 trabzan yapıyoruz. Bu işlemi tur sonuna kadar tekrar ediyoruz.

4. turda ise aralarda 3 er zincir çekerek V ler üzerine yine V yapıyoruz. Arada yaptığımız trabzanlar üzerine ise 5 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz.

4 turun yapılışını resimli olarak gördük. Şimdi değer kısımları resimli olarak görelim.

Battaniyenin hem motifini hemde adım adım yapılışını resimlerle inceledik. Battaniye, bardak altlığı gibi örgülerde kullanacağınız çok güzel bir örnek.

Kolay Motifli Battaniye Modelleri 38

Kaynak : http://ektelykke.blogspot.com/2015/11/the-rustic-lace-square-pattern-and.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler