Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Bebek Battaniyesi Modelleri

Bebek battaniyesi olarak tasarlanmış harika bir örnek daha. Baştan sona yapılışı adım adım resimlerle anlatılmakta. İstediğiniz renk düzeni ile motifli bebek battaniyesi modellerini örebilirsiniz. Bebek battaniyelerinde anlatımlı harika örneklerimiz var. Şimdi bu modeller arasına tasarımı Tally’ e ait bir model paylaşıyoruz. Detaylara kaynak kısmından ulaşabilirsiniz. Yine takıldığınız bir konu olursa yorum kısmından bizlere ulaşarak sorabilirsiniz. Motif örneklerinde pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Özellikle bebeklerde kullanacağımız için onların tenlerine zarar vermeyecek doğal liflerle yapılmış ipler çok iyi olacaktır. Bebek örgü battaniye modelleri yapılışı için anlatıma geçelim.

Bebek Battaniyesi Örgü

Motifli bebek battaniyesi modellerinde % 100 pamuklu iplik ve 4,5 mm tığ tercih edilmiş. Sizde bu ölçülere uyan ipler kullanabilirsiniz. Bu ölçülerde tığ ve iplerle örüldüğünde motifin boyutları 16 cm civarında. Malzemeleri hazırladıktan sonra motifi örmeye başlayalım. Battaniyemizde 3 renk ip kullanıyoruz.

İlk önce sihirli halka ile başlayıp 3 zincir çekip yanına 2 trabzan yapıyoruz. Ve son ilmekleri birlikte örüyoruz. 2 zincir çekip 1 trabzan yapıyoruz. Tekrar 3 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. Bu şekilde aşağıdaki gibi örüyoruz.

Motifli Bebek Battaniyesi Modelleri

Resimdeki gibi sık iğneler ve yuvalar yaparak 2. turu tamamlıyoruz.

Motifli Bebek Battaniyesi Modelleri 1

Renk değiştiriyoruz. Ve sık iğnelerin ortasına ipimizi sabitleyin 1 trabzan, 1 zincir, 1 trabzan ile V trabzan yapıyoruz. Diğer yuvaya atlayıp aynı yere 5 trabzan, 2 zincir, 5 trabzan yapıyoruz. Bu işlemleri sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

Motifli Bebek Battaniyesi Modelleri 2

Ve tekrar renk değiştirip aşağıdaki işlemleri tekrar ediyoruz.

Motifli Bebek Battaniyesi Modelleri 3

Rengimizi değiştiriyoruz. Ve bu yuvalara 3 lü son ilmekleri birlikte ördüğümüz trabzan guruplarını yapıyoruz.

Motifli Bebek Battaniyesi Modelleri 4

Ve şimdi sırasıyla aşağıdaki adımları takip edelim.

Motifli Bebek Battaniyesi Modelleri 5

Motifli Bebek Battaniyesi Modelleri 6

Motifli Bebek Battaniyesi Modelleri 7

Motifli Bebek Battaniyesi Modelleri 8

Ağır ve çok güzel bir örnek. Severek öreceğiniz bir model. Her renk düzeni ile yapabilirsiniz. Dilerseniz her turda renk değişikliği yapabilirsiniz.

Motifli Bebek Battaniyesi Modelleri 9

Kaynak : tallyscrafts

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler