Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Motifli Battaniye Modelleri

Daha önce örgü tabure yapımında kullandığımız motiften bebek battaniyesi örüyoruz. Bu şekilde beğendiğimiz motifleri battaniyeler, kırlentler, yastıklar, lif modelleri, tabure kılıfları gibi örgüler örebiliriz. Bu model ile hem tabure kılıfı örmüştük şimdi de battaniye örüyoruz.  Örgü modellerinde böyle beğendiğimiz motifleri kullanabiliriz. Bu motifi daha büyük yaparak yani çocuğunuzun veya kendinizin sırt genişliğinde örerek hırkaya dönüştürebilirsiniz. Kollarda da fıstık örgü modeli uygulaması yaparak şık bir hırka modelleri örebilirsiniz. Tığ işi motifli battaniye modelleri olarak ördüğümüz örneği hırkaya da dönüştürebilirsiniz.

Örgü Battaniye Modelleri

Tığ İşi Motifli Battaniye Modelleri 4

Tığ işi motifli battaniye modellerinde kullanacağımız şema yukarıdaki gibidir. Fıstıklardan oluşan bir model. Tığa ip dolayıp aynı yere birkaç kez batarak yapıyoruz. Motifleri son turda örerken birleştirebilirsiniz. Veya tüm motifleri ördükten sonra dikerek birleştirebilirsiniz. Renk seçimlerini ve turlarda renk değişimlerini istediğiniz gibi örebilirsiniz.

Tığ İşi Motifli Battaniye Modelleri

Motifte kullanılan renk tonları yukarıdaki gibi. Çok güzel ve vanilya tonlarında, şeftali tonlarında motifler. Bebek battaniyesi, örgü runner, örgü amerikan servis modellerinde de kullanabilirsiniz. Motif motif örebilir amerikan servis örebilirsiniz. Veya tek motifi büyüterek örebilirsiniz. Örgü bardak altlığı olarak kullanabilirsiniz. Altıgen motiflerden oluşan çok güzel bir örnek. Lif modellerine de yakışacak bir örnek.

Modelimiz çok güzel. Renk uyumları harika. Şimdi bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım.

Tığ İşi Motifli Battaniye Modelleri 3

Tığ İşi Motifli Battaniye Modelleri 2

Tığ İşi Motifli Battaniye Modelleri 1

Kaynak : https://byclaire.eu/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler