Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri ve Yapılışları

Tığ işi bebek battaniyesi modelleri ve yapılışları hazırladık. Kırkyama örgü modellerini andıran güzel bir örnek. Evde kalan parça ipleri değerlendirmek içinde süper bir model. Örgü bebek battaniyesi modelleri ve yapılışlarını kare motifleri 2 renkli olarak örüyoruz. Birbirine ekliyoruz ve resimdeki gibi bir görüntü ortaya çıkıyor. Bebek battaniyesi, kırlent modelleri olarak örebilirsiniz. Hırka modelleri olarak da örebilir, yelek modelleri olarak da örüp kullanabilirsiniz. Güzel ve birçok battaniyede ara motif olarak da kullandığımız bir örnek. Motifin büyüklüğünü tur sayısını artırarak istediğiniz gibi büyütebilirsiniz. Kolay battaniye modelleri tığ işi olarak hazırladığımız bir örnek. Model ile ilgili herhangi bir sorunuz olursa bizlere yorum kısmından ulaşabilirsiniz. Şiş örgü modellerinden battaniyeleri ile battaniye örmek isterseniz kuzulu bebek battaniyesi çok güzel bir örnek. Her renkle örüldüğünde çok güzel duruyor. Şimdi daha önce bildiğimiz ama renkleri ile yeni düzende örülmüş örgü bebek battaniyesi modelleri ve yapılışının detaylarına geçelim.

Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri Yapılışı

Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri ve Yapılışları 1

Örgü bebek battaniyesi modelleri ve yapılışına hemen motifin şeması ile başladık. Köşe kısmını püsküllerle süslediğimiz bir battaniye. Dilerseniz farklı kenar oyaları ile de süslemeler yapabilirsiniz. Motifi yarısını bir renk diğer yasını farklı renk örerek battaniye motifini örüyoruz. Motifin şemasında kullanacağımız koyu renkli kısımda renk değiştiriyoruz. Yine motifin nasıl örüldüğünü videolu olarak da izleyeceğiz.

Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri ve Yapılışları

Motifleri ördüğümüzde yukarıdaki düzende olduğu gibi ekliyoruz. 4 turda motifi örüyoruz. Battaniyenin boyutlarını istediğiniz gibi örebilirsiniz.

Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri ve Yapılışları 2

Çok güzel görünüyor değil mi. Örgü bebek battaniyesi modelleri ve yapılışında kullanacağımız motifin videolu anlatımını izleyelim.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/red-heart-prismatic-chromatic-crochet-blanket/RHC0502-028447M.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler