Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Hanım Dilendi Bey Beğendi Yatak Örtüsü

Çeşitli hanım dilendi bey beğendi motifleri mevcut. Şimdi güzel bir motifle bebek battaniyesi modeli hazırladık. Örgü yatak örtüsü modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Her renk düzeninde yapabilirsiniz. Bu güzel motifle her türlü örgü modeli yapılıyor. Yelek modelleri, hırka modelleri, atkı , şapka  , örgü sepet modelleri ve daha neler neler. Daha önce birçok kez ayrıntılı bir şekilde hanım dilendi bey beğendi motif nasıl yapılır göstermiştik. Ve aynı motifle yapılan birkaç farklı şekilde battaniye modeli paylaşmıştık. Tığ işi renkli hırka yapılışı yine bir çeşit hanım dilendi bey beğendi motifinden yapılıyor. Hanım dilendi bey beğendi hırka yapımı da alt kısmı motiflerden tığ işi örgü modelleri olarak yapılıyor. Üst kısmı ise şiş örgü modelleri ile yapılıyor. Şimdi yeni bir modele geçiyoruz. Şık bir battaniye yapıyoruz.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Battaniye Nasıl Örülür?

Motifin şemasını ve ayrıntılı anlatımını birçok kez vermiştik. Şimdi şema ve videolu olarak nasıl yapıldığını vereceğiz. Önce işe şemayı vererek başlayalım.

Videolu, Hanım Dilendi Bey Beğendi Yatak Örtüsü

Battaniyeyi başladıktan sonra istediğiniz renk düzeninde yapabilirsiniz. Her sırada renk değiştirebilirsiniz. 2 – 3 sırada bir renk değiştirebilirsiniz. Hiç renk değiştirmeden örebilirsiniz. Bu şekilde örerek istediğiniz büyüklüğe geldikten sonra motifleri biraz daha küçük yaparak battaniyenin etrafına örüyoruz. Kenar oyasını da örüp battaniyeyi bitiriyoruz.

Şimdi nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler