Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Tığ İşi Renkli Hırka Nasıl Yapılır?

Evde kalan ipleri değerlendirmek için güzel bir proje hazırladık sizler için. Bu modelden birçok örgü yapılıyor. Hanım dilendi bey beğendi örneği. Bu örnekler çok şık örgü hırka modelleri ve yapılışları örülüyor. Bebek battaniyesi modelleri örülüyor. Örgü yelek modelleri ve yapılışları yapılıyor. Daha önce motif motif tığ işi ve üst kısmını şiş örgü ile yaptığımız hanım dilendi bey beğendi hırka modeli yapmıştık. Bugün tamamen tığ işinden oluşan hırka yapıyoruz. Burgulu Çanakkale örgü modelinden de kendinize çok şık hırkalar örebilirsiniz. Yelek modellerine de çok yakışan bir örnek.

Videolu, Tığ İşi Renkli Hırka Nasıl Yapılır? 2

Hanım Dilendi Bey Beğendi Renkli Hırka Nasıl Yapılır?

Boyutlarını kendi bedeninize göre örebilirsiniz. Anne kız örerek kendinize kombin yapabilirsiniz. Sırt kısmının şeması aşağıdaki gibi yapılıyor.

Videolu, Tığ İşi Renkli Hırka Nasıl Yapılır? 1

Videolar yabancı arkadaşlar ama çok net şekilde nasıl örüldüğü belli oluyor. Ellerini takip ederek kolayca yapabilirsiniz. Zincir ve dolgudan  ( trabzan ) oluşan kolay bir model. Birçok örgü modelinde farklı tarzlarda daha önce sizlere yapılışını anlattık. Çok zorlanmadan örebilirsiniz. Aklınıza takılan bir nokta olursa sorabilirsiniz. Hırkamız bittiğinde aşağıdaki gibi görünecek. Çok şık ve kolayca öreceğiniz bir hırka.

Videolu, Tığ İşi Renkli Hırka Nasıl Yapılır?

Şimdi hırkanın nasıl yapıldığının videolarına geçelim. Aklınıza takılan bir nokta olursa sorabilirsiniz. Videoların başında şeması veriliyor. Yine örerken hangi kısımda olduğunuz videoda  üstte şema olarak gösteriliyor. Şemadan da takip ederek yapabilirsiniz.

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/21655.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler