Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İşlemeli Örgü Kazak Modeli Yapımı

Sizlere örgü modellerinizde fikir verecek çok güzel bir çalışma hazırladık. Kazağın yapılışı yok. Ama bu tekniği ördüğünüz kazak modellerine, hırka modellerine uygulayabilirsiniz. Kazağın üzerine işleyeceğiniz örgünün şeması mevcut. Sizlere şemayı ve kazağın üzerine işleme yaptığınızda nasıl göründüğünü göstereceğiz. Daha önce sizlere örgü üzerine süsleme nasıl yapılır göstermiştik. Aynı teknik ile çeşit çeşit süslemeler yapabilirsiniz. Yine güllü , işlemeli çok şık kazağın yapılışından bahsetmiştik. Gül işlemeli kazak nasıl yapılır , nasıl şema kullanılır tüm detayları yazımızın içeriğinde mevcut. Beğendiğiniz kanaviçe etamin örneklerini örgüleriniz üzerine işleyebilirsiniz. Nakışlı bebek yeleği yapılışı böyle bir model. Dilerseniz şablonların her bir karesini 1 ilmek sayarak örerkende örebilirsiniz. Aynı renklerde ipler kullanarak işlemek yerine örerek ilerleyebilirsiniz. Size hangi teknik kolay geliyorsa o tekniği kullanabilirsiniz. Bana işlemek daha kolay olurdu galiba. Desenin durumuna göre. Desen karışık ve çok renkli bir desende aynı anda o kadar ipi yürüterek örmek zor gelirdi bana.

İşlemeli Örgü Kazak Nasıl Yapılır?

Aynı tekniği farklı desenlerle de uygulayabilirsiniz. Çok güzel ve şık oluyor bu şekilde. Önce kazağın üzerinde kullanacağımız desenin şablonunu sizlerle paylaşmak istiyorum.

İşlemeli Örgü Kazak Modeli Yapımı 1

İşlemeli Örgü Kazak Modeli Yapımı 2

İşlemeli Örgü Kazak Modeli Yapımı 3

Farklı desenleri de bu şekilde hırkalar , kazaklar üzerine işleyerek süsleyebilirsiniz. Bebek örgü modelleri içinde çok güzel olacaktır bu teknik. Şimdi bu güzel şablonların kazak  üzerinde işlendiğinde nasıl durduğuna bakalım. Şahane olmuş bence. Ya sizce nasıl.

İşlemeli Örgü Kazak Modeli Yapımı

Kaynak : http://nitkoj.ru/pulover-zhaket-sviter/923-sviter-tunika-spicami-korolevskiy-lug.html

Benzer İçerikler
3 thoughts on “İşlemeli Örgü Kazak Modeli Yapımı”
 1. füsun sindel özcan dedi ki:

  olağanüstü bir model….tasarım desem daha doğru olur ..

 2. Şeniz dedi ki:

  Merhaba kazağın yapımının anlatımını rica edebilirmiyim tesekkurler

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Şeniz Hanım. Yazı içinde bulunan şemayı düz örgü örerken uyguluyorsunuz. Maalesef daha farklı bir anlatımı yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler