Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şal Hırka Yapılışı

Muhteşem bir model. Yapılışı ile ilgili bulduğum tüm fotoğrafları, şemaları, videoları ekledim. Fotoğraflara bakarak model çıkartan birçok arkadaşımız var aramızda. Böyle şal hırka yapılışı örmek isteyenler için harika bir model. Renk uyumları harika. Ben bayıldım. Yaz kış kullanabilirsiniz bu modeli. Yazın tatilde, kışın bir kotla, gömlek üzerinde kullanabilirsiniz. Hırka modellerinin, şal modellerinin en güzel, Türkiye’de ilk defa bizde göreceğiniz modelleri yayınlamaya devam ediyoruz. Hep aynı modellerden sıkılıp kendine yeni modeller arayanlar için takip edecekleri tek adres mimuu.com. Tığ işi hırka modeli anlatımlı, şiş örgü hırka modelleri, ahududu hırka yapımı gibi daha birçok örneği bulabilirsiniz bizde. Gelelim yeni örneğe.

Şal Hırka Nasıl Yapılır?

Harika bir şal hırka yapılışı hazırladık. Hem şemalı hem de videolu olarak. Bende iplerimi hazırladım örmek için. Hırka ile ilgili birçok  fotoğraf var. Yakın çekimden. Resme bakarak şemaları inceleyerek örneği çıkartabilirsiniz.  Pamuklu iplerle örülmüş bir hırka. Dantel ipleri, renkli dantel ipleri tercih edilmiş. Dilerseniz merserize iplerle de örebilirsiniz. Ben keten karışımlı bir ip aldım. Hırkanın alt kısmında kare motifler var. Kare motiflerin etrafı farklı bir örnek ile örülerek şerit haline çevrilmiş. Daha sonra hırkanın üst kısmı örülmüş. Yanlış anlamadıysam model dikdörtgen parça halinde örülmüş. Yanlardan kol boşluğu bırakılarak dikilmiş. Şimdi şal hırka yapılışının şemalarına göz atalım.

Şal Hırka Yapılışı 24

Şal Hırka Yapılışı 20

Şal Hırka Yapılışı 26

Şal Hırka Yapılışı 21

Şal Hırka Yapılışı 22

Şal Hırka Yapılışı 19

Şal Hırka Yapılışı 25

Şal Hırka Yapılışı 23

Hırkayı iki türlü giyebiliyorsunuz. Motifler üste olacak şekilde veya motifler altta olacak şekilde. Her iki şekilde de hırka çok şık duruyor. Şimdi hırkamızın fotoğraflarına geçelim.

 

Kaynak : 

https://www.bianzhihui.com/t/8254

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler