Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şal Hırka Yapılışı

Muhteşem bir model. Maalesef yapılışını çok araştırdım ama bulamadım. Bulduğum tüm fotoğrafları ekledim. Fotoğraflara bakarak model çıkartan birçok arkadaşımız var aramızda. Böyle şal hırka yapılışı örmek isteyenler için harika bir model. Renk uyumları harika. Ben bayıldım. Yaz kış kullanabilirsiniz bu modeli. Yazın tatilde, kışın bir kotla, gömlek üzerinde kullanabilirsiniz. Hırka modellerinin, şal modellerinin en güzel, Türkiye’de ilk defa bizde göreceğiniz modelleri yayınlamaya devam ediyoruz. Hep aynı modellerden sıkılıp kendine yeni modeller arayanlar için takip edecekleri tek adres mimuu.com. Tığ işi hırka modeli anlatımlı, şiş örgü hırka modelleri, ahududu hırka yapımı gibi daha birçok örneği bulabilirsiniz bizde. Gelelim yeni örneğe.

Şal Hırka Nasıl Yapılır?

Az öncede dediğim gibi şal hırka yapılışını o kadar çok aradım ki bulamadım. Ama birçok fotoğraf var. Yakın çekimden. Resme bakarak bu örneği çıkartabilirsiniz. Pamuklu iplerle örülmüş bir hırka. Dantel ipleri, renkli dantel ipleri tercih edilmiş. Dilerseniz merserize iplerle de örebilirsiniz. Hırkanın alt kısmında kare motifler var. Kare motiflerin etrafı farklı bir örnek ile örülerek şerit haline çevrilmiş. Daha sonra hırkanın üst kısmı örülmüş. Yanlış anlamadıysam model dikdörtgen parça halinde örülmüş. Yanlardan kol boşluğu bırakılarak dikilmiş.

Hırkayı iki türlü giyebiliyorsunuz. Motifler üste olacak şekilde veya motifler altta olacak şekilde. Her iki şekilde de hırka çok şık duruyor. Şimdi hırkamızın fotoğraflarına geçelim.

Kaynak : https://item.taobao.com/item.htm?spm=a21wu.10013406.0.0.40ce1801UNmh1n&id=571434731018

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler