Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgüsü Hırka

El örgüsü hırka yapılışı var sırada. Şiş örgü modelleri ile örülmüş bir hırka. Hırka modellerini her zaman yaz, kış, mevsimlik olarak kullanıyoruz. En güzel hırkaları yapılışı ile birlikte sizlere hazırlıyoruz. Sizde beğendiğiniz hırkaları keyifle örüyorsunuz. El işleri örgü modelleri örnekleri örerken stres atıyoruz. Hem ortaya güzel bir örgü modeli çıkıyor hemde kafamızı rahatlatıyoruz. Sizlere stres attıracak hobi dünyasına ait birçok örgü var, dantel örnekleri, iğne oyası, kanaviçe örnekleri gibi birçok model yapılışı var. İnceleyip beğendiklerinizi yapabilirsiniz. Şimdi güzel bir el işleri örgü modelleri anlatımlı harika bir hırka yapılışı sırasında.

Düğmeli Hırka Nasıl Örülür?

İlmek sayılarını ayarlayarak her yaş için örebileceğiniz çok şık bir hırka. El örgüsü hırka modellerinde istediğini örneği kullanabilirsiniz. Hırkanın ön yüzünde ters örgü kullanılmış. Arka yüzünde ise düz örgü. Düğmeli ve cepli çok güzel bir hırka. Siz model uygulaması olarak cepleri kaldırabilirsiniz. Yan şeritlerde yaprak yerine burgu, saç örgüleri veya farklı şiş örgü örnekleri kullanabilirsiniz. Önden ters yerine düz olarak örebilirsiniz. Model fikri bizden istediğiniz gibi örmek sizden.

El Örgüsü Hırka 8

El Örgüsü Hırka 1

El Örgüsü Hırka 2

Hırkada yünlü bir iplik kullanılmış. 5 mm şiş ile örülmüş. O şişlere uygun ipler kullanabilirsiniz. Hırkada göğüs 55 cm, uzunluk 62 cm, kollar 55 cm boyutlarında. Gövde için 169 ilmek atılarak başlanmış. 4 cm 1 düz 1 ters lastik örülmüş.  Hırkanın şemaları bu şekilde. Şimdi resimli olarak yapılışına bir göz atalım.

Hırkanın kısaca yapılışına değindik. Harika oldu. Şimdi de son olarak el örgüsü hırkanın son haline bakalım.

El Örgüsü Hırka 9

El Örgüsü Hırka 3

El Örgüsü Hırka 10

El Örgüsü Hırka 11

El Örgüsü Hırka 5

El Örgüsü Hırka 4

El Örgüsü Hırka 7

El Örgüsü Hırka 13

El Örgüsü Hırka 12

El Örgüsü Hırka 6

El Örgüsü Hırka

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler