Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El İşi Örgü Modelleri Anlatımlı

El işi örgü modelleri anlatımlı örneklerimizde bu kez şiş örgü modelleri ile yapılmış hırka modelleri anlatımı var. Hırkanın sayıları tam olarak yok. Örneğin ise şemaları mevcut. Sizlere örgülerinizde fikir verecek bir model. Yanlardan yırtmaçlı, alt kısmı oval bir hırka. Daha önce sizlerle saç örgülü yelek nasıl yapılır paylaşmıştık. Başlangıç kısmı aynı teknikle yapılmış. Sizde örgülerinizde bu tekniği kullanabilirsiniz. Şiş örgü modellerinden saç örgüleri, pirinç örgü modelleri, haraşo örgü modelleri, burgular gibi teknikleri hırkalarınızda kullanabilirsiniz. Birkaç modeli bir arada kullanarak harika modeller ortaya çıkartabilirsiniz. Hırka modelleri için kullanacağınız modellerden biri burgulu baklava örgü modeli yapılışı olabilir. Daha fazlası için önceki tarifleri inceleyebilirsiniz.

Örgü Hırka Modelleri Yapılışı

Şiş örgü modelleri ile ördüğümüz çok güzel bir hırka. Genç kızlarınız için örebilirsiniz. İlmek sayılarını ayarlayarak küçük kızlarınız içinde örebilirsiniz. Modelde kullanılan örneklerin yapılış şemaları mevcut. Aslında bildiğimiz farklı örgülerde kullandığımız modeller. Siz şiş örgülerde beğendiğiniz modelleri kullanabilirsiniz. Kahve tonları ile örülmüş bir hırka. Renk tonu ve modeli ile çok güzel olmuş. Sade, abartıdan uzak ve şık. En çok yırtmaç kısımlarını çok beğendim.

El işi örgü modelleri anlatımlı hırkada kullanılan örnek şemaları aşağıdaki gibi. Düz örgü, ters örgü ve ilmek değişimleri ile yapılan modeller.

El İşi Örgü Modelleri Anlatımlı 9

El İşi Örgü Modelleri Anlatımlı 2

El İşi Örgü Modelleri Anlatımlı 11

El İşi Örgü Modelleri Anlatımlı 8

Şimdi el işi örgü modelleri anlatımlı hırkamızı yakından inceleyelim. Rengi ile modeli ile çok güzel bir hırka. Örgülerinizde sizlere fikir versin.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/2878/zhifa

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler