Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Anlatımlı Hırka Yapımı

Kızlarımız için kokoş hırka modellerinden şiş örgü ile ördüğümüz bir hırka modeli yapılışı hazırladık. Daha büyük örerek isterseniz kendiniz için de örebilirsiniz. Bebek hırkaları, çocuk hırkaları olarak çok güzel duracak bir örnek. Ve keyifle öreceksiniz. İsterseniz alt kısmı bir renk üst kısmı farklı renk örerek iki renkli örgü modelleri olarak da örebilirsiniz. O şekilde de hırka çok güzel duracaktır. Bebek hırkalarından, kazak örgü modelleri yapılışından sizlere sıkça bahsediyoruz. Bebek örgülerini genelde çok örüyoruz. Battaniyeler, yelekler, şapkalar, atkılar, patikler. Hep küçük kızlarımıza yada oğullarımıza çalışıyoruz. Ahududu bebek hırkası yapılışı kızlarımızda çok güzel duran modellerden biri. Anlatımlı hırka yapımı için kadife ipler kullanıyoruz. Alt kısımda kendinden ilmeği hazır ipleri kullanıyoruz. Üst kısımda ise aynı renkte düz kadife ip kullanıyoruz. Hazırsanız anlatımlı hırka yapımına geçelim.

Kadife İpten Hırka Nasıl Örülür?

Anlatımlı hırka yapımı örneğimizin alt kısmında alize puffy ipini kullanıyoruz. Üst kısımda ise yine aynı marka aynı renkte düz kadife ip kullanıyoruz. 4 mm şiş kullanarak hırkayı örüyoruz. Hırkanın detayları videoda yer alıyor. Takıldığınız bir konu olursa yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Anlatımlı Hırka Yapımı

Hırka çok güzel görünüyor değil mi. Şişe 130 ilmek atarak başlıyoruz. Alt kısımda puff ile kadife ipi birlikte örüyoruz. Üst kısımda sadece kadife ipi kullanıyoruz. Dilerseniz puffyli kısımları sadece yaka kısmında kullanarak kürk görüntüsü verebilirsiniz. Yine iki ipi aynı anda kullanarak şapkalar boyunluklarda örebilirsiniz. Hadi şimdi hırkanın nasıl örüldüğünü inceleyelim. Ve keyifle örmeye başlayalım.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler