Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kazak Örgü Modelleri Yapılışı

Erkek bebek örgü modellerinden harika bir kazak tarifi hazırladık. Haraşo örgü modelleri ile yapılmış kapşonlu, fermuarlı harika bir hırka. Kazak örgü modelleri yapılışını anladığım kadarı ile çevirmeye çalıştım. Hatalar olabilir affola. Kaynak kısmından orjinal tarife ulaşabilirsiniz. Erkek çocuklar için, erkek bebekleri için farklı modeller ararsanız kaptan kazak yapılışı süper bir model. Önden düğmeli bir örnek. Örgü kazak örneğini her renk ile örebilirsiniz. Fermuarlı yapabilirsiniz. Ön kısma pat yaparak düğmeli de yapabilirsiniz. Kazak örgü modelleri yapılışına geçiyoruz. İhtiyacamız olan malzemeler iplik, şiş ve fermuar olacak.

Bebek Kazak Örgü Örnekleri

Arkadaşlar hırkayı anladığım kadarıyla çevirmeye çalıştım. Hatalar olabilir. Siz aynı modeli kendi ilmek sayılarınızla örebilirsiniz. % 100 bambu bir iplik kullanılmış. Dikkat etmeniz gereken kullanacağınız ipin kalınlık ve inceliğine göre ilmek sayıları değişecektir. Ölçüler 3 aylık bebek için uygun.

Haraşo hırkamız için arka ilmekler 36  ilmek atıp 25 cm örüyoruz. Önler dikey yönde örülür. 36 ilmek atıyoruz. Boyun çizgisine geldiğimizde sıra başında 1 ilmek azaltıyoruz. Bu işlemi 2. sırada 3 kez daha tekrar edelim. Daha sonra her 4 satırda  bir 2 kez tekrar edelim. Şimdi şişte 12 ilmek kaldı. Simetrisi olacak şekilde 1 parça daha örelim. Kollar için 24 ilmek atalım. 20 cm uzunluğunda örelim. Bitirelim. Aynı şekilde diğer kolu da örelim. Kapşon için 61 ilmek atalım. Daha sonra her iki taraftan 2. sıralarda 6 kez 2 ilmek, 4 kez 3 ilmek keselim. Kalan ilmekleri bitirelim. Tüm parçaları dikelim. Ön kısma fermuarı dikelim.

Kazak Örgü Modelleri Yapılışı

Kaynak : https://www.veritas.be/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler