Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kaptan Kazak Yapılışı

Erkek bebekler için harika bir kazak. Kaptan kazak yapılışı. Üzerine uyguladığımız desenleri örerek de yapabilirsiniz. Yada daha sonrasında iğne ile üzerine işleyerek yapabilirsiniz. İğne ile örgü üzerine süsleme nasıl yapılır önceki yazılarımızda bulabilirsiniz. Kaptan kazak yapılışının üzerinde değişiklik yaparak kız çocuklar içinde bir kazak örebilirsiniz. Şiş örgü modellerinden çok zarif bir örnek. Erkek çocuk kazak örgü modelleri ve yapılışlarında lacivert, krem rengi ipler kullanıyoruz. Ve altın rengi düğmeler kullanıyoruz. Daha önce kullandığımız, anlatımını paylaştığımız kazaklar var. Mesela son zamanlarda paylaştığımız balıkçı yaka kazak yapılışı. Yakası çok güzel bir model. Ve yine o kazağın da üzerine istediğiniz işlemeleri yapabilirsiniz. Şimdi sıra yeni modelimiz olan kaptan kazak yapılışına. Başlıyoruz. Hazır mısınız?

Örgü Erkek Çocuğu Kazak Modelleri

Çok güzel, çok beğeneceğiniz yepyeni bir kazak modeli. Kaptan kazak yapılışı. Bebe yünleri kullanabilirsiniz. Akrilik ipler kullanabilirsiniz. Kazağın önü dikdörtgen tek parça olarak örülüyor. Dilerseniz 3 parça ayrı ayrı örüp değişik değişik giydirerek kullanabilirsiniz. Modelin tam yapılışı ayrıntılı bir şekilde yok. Örgü severlere fikir olaması açısından paylaşıyoruz. Umarım bu fikri beğenirsiniz. Bu şemaları farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Motif motif şiş örgü ile bebek battaniyesi modeli yapılışında mesela. Şapka modellerine, bebek yelek modellerine uygulayabilirsiniz.

Kazağı aşağıda gördüğünüz gibi tek parça halinde örüyoruz.

Kaptan Kazak Yapılışı

İlmek sayılarını istediğiniz yaşa göre ayarlayarak örebilirsiniz. Daha sonra önlük kısmını örüyoruz. 3 parçayı da ayrı ayrı örebilirsiniz. Her bir kareyi 1 ilmek sayarak örerken de deseni yapabilirsiniz. Veya iğne ile işleyebilirsiniz. İşte şemalar.

Kaptan Kazak Yapılışı 4

Kaptan Kazak Yapılışı 5

Kaptan Kazak Yapılışı 6

Ve kazağımız bitti. Harika olmadı mı sizce de.

Kaptan Kazak Yapılışı 1

Kaptan Kazak Yapılışı 2

Kaptan Kazak Yapılışı 3

Kaynak : http://razpetelka.ru/vyazhem-detkam/vyazanye-koftochki-svitera-dlya-detej/vyazanyj-komplekt-dlya-malysha.html/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler