Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ahududu Bebek Hırkası Yapılışı

Hem kendim için hemde kızım için örmüştüm. Örerken video çekmeye çalışmıştım. Çok kolay bir hırka. Zor gibi görünse de şiş örgü modelleri biliyorsanız bu hırkayı kolay bir şekilde örebilirsiniz. İlmek sayısını ayarlayarak ahududu bebek hırkası yapılışını örebilirsiniz. Geçtiğimiz senelerin moda şiş örgü hırka modellerinden. Her yaş için örülebilecek ve keyifle giyilecek bir model. Ahududu örneğinden sadece hırka değil birçok örgü örebilirsiniz. Hırkayı kazağa çevirerek ahududu kazak yapılışına çevirebilirsiniz. Atkılar örebilirsiniz. Ahududu atkı yapılışını daha önceki tariflerden bulabilirsiniz. Ahududuna benzer tığ işinden çok güzel bir hırka tarifi daha var. Bu hırkayı da her yaş için örebilirsiniz. İncir hırka yapılışı. Çok güzel bir model. Bu modelle de küçük kızlarınıza hırkalar örebilirsiniz. Ahududu bebek hırkası yapılışı için kalın ipler ve kalın şişler kullanıyoruz.

Ahududu Modeli Hırka Yapımı

Beğendiğiniz markanın ipleri ile örebilirsiniz. Kalın ipler ve kalın şişlerle örüyoruz bu hırkayı ponçik ponçik oluyor. Ponçik hırka yapımı ortaya çıkıyor. Her iple örülebilir. İnce ipler de kullanılabilir. İnce iplerle bu şekilde durmayabilir. Kol kısımları çok ip yiyor. İp sayısını biraz fazla alabilirsiniz. Aşağıda sayıları verilen ölçüler 5 – 6 yaş için uygun. Videodaki modelde aynı şekilde 4 – 6 yaş kullanabilir.

Ahududu Bebek Hırkası Yapılışı 5

Bu ölçüleri de videoda bulunan ölçüler de kullanabilirsiniz. Her renk ile örebilirsiniz. Şimdi bu hırkanın bittiğinde nasıl durduğunu inceleyelim.

Ahududu Bebek Hırkası Yapılışı 4

Ahududu Bebek Hırkası Yapılışı

Ahududu Bebek Hırkası Yapılışı 1

Ahududu Bebek Hırkası Yapılışı 2

Ahududu Bebek Hırkası Yapılışı 3

Çok güzel görünüyor. Kızlarınıza, torunlarınıza bu güzel hırkadan hemen örmeye başlayabilirsiniz. 1 hafta belki de daha kısa sürede tamamlayacağınız bir model. İşte ahududu bebek hırkası yapılışı detayları. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Ahududu Bebek Hırkası Yapılışı”
  1. Cristina dedi ki:

    Hermoso y ese color le va a gustar a mi nieta , tenés pasó a paso de vestido para xl , algo de verano no muy difícil gracias

    1. Melek dedi ki:

      gracias

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler