Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kadife İpten Kapşonlu Hırka Nasıl Örülür?

Bebek hırkalarıyla devam ediyoruz. Sırada kadife ipleri kullanarak bebekler için çok güzel bir hırka örüyoruz. Ayrıca isterseniz örgü bebek şapka, örgü bebek eldiven, örgü bebek patik modelleri  ile harika takımlar da örebilirsiniz. Kadife ipten kapşonlu hırka nasıl örülür adım adım videodan izleyeceğiz. Kolayca el örgü hırka modellerini örüp tamamlayacağız. Yine hırkamızdan 0 – 3 aylık bebek ve 3- 6 aylık bebek için örmemiz gereken ölçüleri de cm cinsinden göreceğiz. Böylece ölçülerle örgülerimizi daha kolay örebiliriz.

Kadife iplerle, bebe yünleriyle bebek örgü modelleri ve yapılışlarında çok güzel örgüler ördük. Mesela hırkalarımızı örmek için peluş iplikler kullandık. Peluş iple öreceğiniz yıldız motifli hırka yapılışını incelemenizi öneririm. Yine kadife iplerle ördüğümüz örgü panço modelimiz vardı. Göz atmak isterseniz kadife ipten çiçek pançodan detaylara ulaşabilirsiniz. Şimdi kadife iple öreceğimiz hırkaya geçelim. Detaylarıyla kadife ipten kapşonlu hırka nasıl örülür başlıyoruz.

Kadife İpten Kapşonlu Bebek Hırkası Yapılışı

Erkek bebekler ve kız bebekler için renk değişikliği yaparak ördüğümüz kolay örgü modellerinden. Tığ işi hırka örüyoruz. İp olarak kadife ip kullanıyoruz. Yakadan başlama örgü hırka modellerinden. Kapşonu yapmak için tekli trabzan tekniğini kullanacağız. Şapkamıza kulaklar ekleyerek tavşan kulak, ayıcık kulakla değişik hırkalar örebilirsiniz.

Kadife iplik ve 6 – 6,5 mm tığ kullanarak hırkayı öreceğiz. Şimdi yeni doğan, 0-3 aylık ve 6 – 9 aylık bebek için ölçülere bir göz atalım.

Kadife İpten Kapşonlu Hırka Nasıl Örülür? 2

Kadife İpten Kapşonlu Hırka Nasıl Örülür? 5

Yeni doğan için 37, 0 -3 aylık bebek için 42, 6- 9 aylık bebek için ise 47 zincir çekiyoruz. Tekli trabzanlarla hırkamızı örüyoruz.

Beden kısmını ve kolları ördük. Şimdi kapşon kısmına geçelim.

Kadife İpten Kapşonlu Hırka Nasıl Örülür? 13

Kadife İpten Kapşonlu Hırka Nasıl Örülür? 3

 Kadife İpten Kapşonlu Hırka Nasıl Örülür? 15

Kadife İpten Kapşonlu Hırka Nasıl Örülür? 12

Kadife İpten Kapşonlu Hırka Nasıl Örülür? 7

Kadife İpten Kapşonlu Hırka Nasıl Örülür? 11

Sıra geldi hırkanın son haline göz atmaya. Bu arada unutmadan söyleyeyim yine kaynak kısmındaki linkten hırka sayıları ile ilgili detaylı anlatıma ulaşabilirsiniz.

Kadife İpten Kapşonlu Hırka Nasıl Örülür? 8

Kadife İpten Kapşonlu Hırka Nasıl Örülür? 6

Kadife İpten Kapşonlu Hırka Nasıl Örülür? 9

Son olarak kadife ipten kapşonlu hırka nasıl örülür izleyelim.

Kaynak : https://maisieandruth.com/crochet-baby-hoodie-with-ears-free-pattern/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Kadife İpten Kapşonlu Hırka Nasıl Örülür?”
  1. Nnn dedi ki:

    2 yaş için kaç xincirle başlanmalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler