Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yıldız Motifli Hırka Yapılışı

Bebek hırkalarıyla devam ediyoruz. Sırada çok beğeneceğimiz yumuşacık bir hırka tarifi var. Yıldız motifli hırka yapılışı. Modelden de yola çıkarak örgü aplike modelleriyle süsleyebiliriz hırkamızı. Aynı şekilde bebek yelek modelleri de örebilir süsleyebiliriz. Bebek hırkaları olarak paylaşmak bizden yeni tasarımlar oluşturmak sizden. Daha önce paylaştığımız birçok örgü aplike modeli var. Mesela örgü gökkuşağı motifleri, örgü çiçek motifleri, örgü kiraz yapımı, örgü çilek modelleri, püsküllerle hırkayı süsleyebiliriz. Bulut motifleri yapıp hırka üzerine dikebiliriz. Şiş örgü ile hırkayı örüyor sonra tığ işi motiflerle hırkayı süslüyoruz. Düz hırkayı motiflerle hareketlendiriyoruz. Yıldız motifler yerine inciler de dikebiliriz. Kol kısımlarında mesela. Çok güzel olur. Bebek örgü hırka modelleri açıklamalı örneği anlatalım sonra dilediğimiz gibi süsleyebiliriz. Örgü bebek hırka modeli yapılışı için biraz hayal gücü kullanmak yeterli. Eminim annelerin, anneannelerin, babaannelerin ellerinden çok güzel örgüler çıkacaktır.

Yıldız Motifli Hırka Nasıl Örülür?

Türkçe videolu anlatımla oldukça şık bir hırka yapılışı hazırladık. Ana kuzusu ipler örülen hırkayı örgü yıldız motifleriyle süslüyoruz. Yıldız motiflerini bebek battaniyesi süslemek için çok kullanmıştık. Şimdi de bebek örgülerinden hırkayı süsleyeceğiz. Aynı tekniği yine yeleklerde, battaniyelerde, şapkalarda kullanabilirsiniz.

Rengiyle, modeliyle yepyeni bir hırka olmuş. Örülmeye değer örgülerden. Bittiğinde ise aşağıdaki gibi duruyor. Hırka aynı ölçülerde örüldüğünde 6-8 aylık bebek için uyumlu oluyor. 6 mm şişle örülmüş. 3 adet ip kullanılmış.

Yıldız Motifli Hırka Yapılışı

Sıra geldi son olarak yıldız motifli hırka yapılışını izlemeye.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler