Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tunus İşi Hırka Anlatımlı

Bulabildiğim en güzel videolu sizler için hazırladım. Türkçe anlatım olarak videolu güzel bir model bulamadım. Yabancı bir video ama nasıl yapıldığı ,artırmalar, eksiltmeler anlaşılıyor. Tunus işi her yerde aynı şekilde örüldüğü için ellerini takip ederek yapabilirsiniz. Ben yabancı örgü modellerini o şekilde ellerini takip ederek yapıyorum. Tunus işi örgü modellerinden farklı çeşitlerden birçok modelin yapılışını sizler için hazırlamıştık. Düz olarak örülen bir hırkanın yapımını hazırlıyoruz şimdide. Üzerini istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. Kanaviçeler işleri ile , brezilya nakışı ile işleyebilirsiniz. Örgü aplike modelleri ekleyebilirsiniz. Erkek bebek hırka modelleri içinde kız bebek hırka modelleri içinde uygun bir örnek. Yapılışı da kolay. Sadece dikkat etmeniz gereken yaka , kol kısımlarını doğru ayırmak. Tek şişle örgü nasıl yapılır daha önce videolu olarak paylaşmıştık. Yine aynı şekilde örülüyor. Sadece burada kol , ön ve arka kesimleri artırma ile ayrılıyor. Düz örmek yerine mesela hırkanın alt kısımlarında tunus işi nergis modeli yapılışı yapabilirsiniz.

Tunus İşi Hırka Örnekleri

Bu modeli kol örmeyerek, kolları kısa tutarak tunus işi yakadan başlama yelek anlatımlı olarak örebilirsiniz. Model anlatılırken işaretleyici kullanılıyor. Ben işaretleyici olmadığı için çatal iğne kullanıyorum. Aynı işi görüyor. Maksat örgü yeri belli olsun.

Erkek ve kız bebek için rahatlıkla örebileceğiniz bu hırkanın yapılışına geçelim. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler