Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Delikli Yelek Modelleri Anlatımlı

Güzel bir video yayınlayacağız. Yapılışı ayrıntılı olarak verilmekte. Yelek modelleri, bluz modelleri yapabilirsiniz. Bebek battaniyesi modellerinde de kullanabilirsiniz. Bebek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Çok şık süveter modelleri yapabilirsiniz. Yelek modellerine özellikle çeyizlik yelek modellerine burgulu Çanakkale örgü modeli yapılışı da çok yakışıyor. Videolu olarak sizlerle paylaştık. Ters başak örgü modelini de yelek modellerinizde kullanabilirsiniz.

Delikli Yelek Modeli Nasıl Yapılır?

Şişimize ilmekleri attıktan sonra ilk sırayı düz olarak örelim. Arka sırayı ters olarak örelim.

1.tur : İlk ilmeği düz örelim. 2 ilmek önden batarak ters örelim. Şişe 1 kez ip dolayalım. Ve 2 ilmeği birlikte düz olarak örelim. 4 ilmek düz örelim. 2 ilmek önden batarak ters örelim. Şişe 1 kez ip dolayıp 2 ilmeği birlikte düz olarak örelim. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

2.tur : İlk ilmeği düz olarak örelim. Sonraki 2 ilmeği de düz olarak örelim. Doladığımız ilmeğe kadar ters örelim yani 6 ilmek. 2 ilmek düz örelim. Sıra sonuna kadar bu işlemi devam ettirelim.

Kalan kısmı videodan takip ederek yapabilirsiniz. Video yabancı. Ama ellerini takip ederek kolayca yapabilirsiniz. Geçişler aynı bizdeki gibi. Ben öyle yapıyorum.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler