Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ ile Kadife İpten Bebek Battaniyesi

Tığ işi örgü modellerinden ve kadife iple battaniye örüyoruz. Kadife iplerle çok güzel örgüler örüyoruz. Bebek battaniyeleri, örgü yastık modelleri, amigurumi oyuncaklar örüyoruz. Bugün çok şık ve kolay bir battaniye tarifi hazırladık. Tığ ile kadife ipten bebek battaniyesi severek öreceğiniz modellerden. Farklı renklerle de örebilirsiniz. Motif motif parça iplerle örebilirsiniz. Kadife ip battaniye modelleri içinde daha önce farklı iplerle ördüğümüz tığ işi örneklerden oluşan şiş örgü örneklerden oluşan modellerden oluşuyor. Galeri hazırladık. Beğendiğiniz modellerin önceki tarifler arasında bulabilir keyifle örebilirsiniz. Çiçekli kadife ip battaniye yapılışı ponponlarla yapılan kolay modellerden. Yatak örtüsü olarak da örüp kullanabilirsiniz. Kırlent olarak da örebilirsiniz. Kadife ipten yastık nasıl yapılır paylaştığımız diğer örneklerden. Amigurumi ve daha fazlası için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

Kadife İple Bebek Battaniyesi

103 x 132 cm ebatlarında örülmüş bir battaniye. Tığ ile kadife ipten bebek battaniyesi motifle örülen bir örnek. İsterseniz zincir sayısını uzun olarak çekip üzerine direk modeli kurabilirsiniz. Renkli kadife iplerle renkli kadife ipten bebek battaniyesi örebilirsiniz. Kırkyama örgü modelinden çok hoş çok güzel bir örnek olacak. Motiflerin boyutlarını da istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Kalın kadife ip kalın peluş ip ve 10 mm tığla örülmüş. 10 – 12 mm tığla örülen ipler kullanarak farklı özellikte ipler de kullanabilirsiniz.

Tığ ile Kadife İpten Bebek Battaniyesi

Dümdüz şemayı kullanarak örebilirsiniz. Kare kare motif motif örebilirsiniz. Şemamız yukarıdaki gibi. Trabzanları önden batma arkadan batma olarak örüyoruz. Battaniye modelinin tarifi videolu olarak da hazırlandı. Çok severek öreceğiniz kolay modellerden. 71 m uzunluğunda 9 adet ip kullanılmış. 10 mm tığ ile örülmüş.

Tığ ile Kadife İpten Bebek Battaniyesi 1

Kalın iplerle 64 zincir çekilerek başlanan battaniyenin yapılışına geçiyoruz. İyi seyirler.

 

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/bernat-giant-basketweave-crochet-throw/BRC0502-030663M.html?cgid=patterns

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler