Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Popcorn Çiçek Motif Yapımı

Battaniye modellerinde ve kırlent modellerinde çok güzel duran bir model. Motifi tek renkle de yapabilirsiniz. Her turunda renk değiştirerek de . Popcornları iki farklı türde yapabilirsiniz. Biz kolay olanı tercih ettik. Siz bildiğiniz yöntemleri kullanabilirsiniz. 5 trabzan yapıp tığı çıkartıp baştaki trabzana geçirerek de popcorn yapabilirsiniz Farklı modeller arıyorsanız popcorn rüzgar gülü battaniye yapımını da deneyebilirsiniz. Anlatımında iki farklı şekilde popcorn yapılışı var. Popcorn örgü hırka modelleri yapabilirsiniz. Popcorn örgü paspas modelleri yapabilirsiniz. Porcornları her yerde kullanabilirsiniz.

Popcorn Çiçek Motifi Nasıl Yapılır?

Modelin sizlere şemasını vermek istiyorum. Beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. Popcorn örgü modellerinde ince iplikler tercih edebilirsiniz. Popconların ağır olmaması için ince iplikler daha güzel duruyor.

Popcorn Çiçek Motif Yapımı 2

1.tur : 6 zincir çekip halka oluşturalım.

2.tur : 3 zincir çekerek bir üst tura geçelim. Yanına 4 trabzan daha yapalım. Ve bu trabzanların son ilmeklerini birlikte örelim. 1 zincir çekelim ve  5 trabzan yaparak 1 popcorn daha yapalım. Bu şekilde 8 popcorn yapacağız.

3.tur : 3 zincir ile bir üst tura geçelim. Ve ilk popcornun üzerine 1 popcorn daha yapalım. 1 zincir çekelim. Ve bir önceki turda çektiğimiz 1 zincir üzerine 1 popcorn daha yapalım. 16 tane popcornumuz olacak.

4. tur : 3 zincir çekelim. İlk yuvaya zincirin yanına 2 trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. Bir sonraki yuvaya 2 tekli trabzan , bir sonrakine 2 sık iğne yapalım. Bir sonraki yuvaya ise tekrar 2 tekli trabzan yapalım. Diğer yuvaya geldiğimizde köşe oluşturuyoruz. 3 trabzan, 2 zincir aynı yere 3 trabzan olacak şekilde. Bu işlemi 4 köşe olacak şekilde tekrar ediyoruz.

5.tur : Bu turu sık iğne yaparak örüyoruz. Köşelere geldiğimizde aynı yere 2 sık iğne 2 zincir 2 sık iğne yapıyoruz.

Ve battaniyeyi  istediğiniz turda renk değişikliği yaparak örebilirsiniz. Motifleri birbirine karşılıklı sık iğne ile birleştiriyoruz.

Popcorn Çiçek Motif Yapımı 1

Popcorn Çiçek Motif Yapımı

Kaynak : http://otkroysunduk.ru/blog/43563801421/Milyie-tsvetochnyie-motivyi-kryuchkom

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler